şükela:  tümü | bugün soru sor
 • four seasons oteller zincirinin istanbul boğazında 15 mayıs 2008 tarihinde açılışını yapacağı 5 yıldızlı otel. 140 adet standart ve suit odaya sahip olup, açık ve kapalı balo salonları, spa, spor salonu ve restaurantları ile istanbul'un beyaz türk mekanlarına yeni eklenti olmaya adaydır. güzel ve şık olmuştur, istanbul'a yakışırdır.
  edit: imara aykırı, kaçak, boğaza nazır inşa edilen yüzme havuzunun üstü, ruhsat ve gerekli izinler alınana kadar çimle örtülmüştür. izinler alınacak, incecik toprak ve çim kaldıralacak, kaçak havuz kullanıma açılacak, o mekanda türlü davet ve konferanslara da belediye başkanları, valiler, bayındırlık bakanları... gururla katılacaklar.
  edit: ayrıca 2. 3. ziyaretten sonra boğazla anabina arasındaki geniş avluda kullanılan kalitesi düşük afyon mermeri oteli koskoca bir türk hamamına benzetmektedir.
 • yapımında karşılaşılan sıkıntılardan sonra açılışının aceleye geldiğini düşündüğüm otel. özellikle çalışan seçiminde yeterli titizlik gösterilmemiş ve otelin gerektirdiği kalite düzeyinin altında kalınmış gibi; umarım zamanla düzelir.
  bunun yanında süper lüks davetlerde/düğünlerde yaşanan kapasite sorunu iyi tespit edilmiş, hatta otel bu konspet üzerine inşa edilmiş diyebiliriz. e talep bu kadar yüksek olunca arz da kaçınılmaz oluyor.
 • 174 odasi ve 1 kral dairesiyle 15 hazirandan beri hizmet veren, bogazin yeni oteli
 • 1 nisan 2009 türkiye ispanya maçı için türkiye'ye gelmiş olan ispanyol takımının konakladığı otel.
 • gecesi 20 bin euro olan camları kurşun geçirmez 350 metrekarelik suitin bulunduğu otel.
 • 2001 yazında önünden geçerken açılış tarihi olarak 2001 ekim yazmasına rağmen 2008'de açılabilmiş otel.
  sanırım 11 eylül saldırılarının oluşturduğu kriz dolayısı ile açılışı bu kadar gecikti (11 eylül yaşanmasaydı da açılamazdı zaten ekim 2001'de). ki o günden sonra türk turizminde hiç bir şey eskisi gibi olmadı hem işveren hemde çalışan için.(iptal olan organizasyonlar/ rezervasyonlar/ turlar, işten çıkarmalar, ücretsiz izinler, taşeron personeller)
  ve hatta bazı oteller kadrolu çalışanlarını işten çıkartıp yine aynı (işe muhtaç) kişileri taşeron firmalar üzerinden extra olarak çalıştırmışlardı o dönemde.
  zor yıllardı...*

  edit: myretnas ve sopiro uyarmasa 11 eylül saldırılarını 9 eylülde yaşanmış gibi aksettirecektim sözlük ahalisine.teşekkür ediyoruz kendilerine...
 • 21 haziran 2010 günü koç üniversitesi mezuniyet balosuna ev sahipliği yapacak olan yerdir.
 • muazzam manzaraya, yürürken yumuşaklığından ötürü içine gömüldüğün halılara sahip boğaza 3 metre mesafede havuzlu otelcik. *
 • akdeniz, italyan ve türk mutfağı ağırlıklı menüsüyle hizmet veren lobby bar and lounge ve aqua restaurantta lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. ayrıca öğlen havuza gelen misafirler ve spa üyelerine servis yapan pool bar and grill'de akşamları meze ve kebapları tadabileceğiniz bir türk restaurantına dönüşmektedir.
 • şantiye aşamasında gezmediğim yeri kalmayan, tüm proje detaylarını bildiğim, b bloktan sorumlu olduğum otel. ilk numune odasına civcivos ile girip inceledik, beğendik. ayrıca tüm odaları da en küçüğünden en büyüğüne kadar gezdik.