şükela:  tümü | bugün
 • yeni rihanna, kanye west ve paul mccartney* iş birliği.

  [verse 1: rihanna]
  i think i’ve had enough.
  i might get a little drunk.
  i say what’s on my mind.
  i might do a little time.
  cause all of my kindness is taken for weakness.

  [hook: rihanna]
  now i’m fourfiveseconds from wildin’.
  and we got three more days ’til friday.
  i’m just tryna make it back home by monday mornin’.
  i swear i wish somebody would try me.
  ooh, that’s all i want.

  [verse 2: kanye west]
  woke up an optimist.
  sun was shining, i’m positive.
  then i heard you was talkin’ trash.
  hold me back, i’m bout’ to spaz.

  [hook: rihanna]

  [bridge: rihanna]
  and i know that you’re up tonight.
  thinkin’ how could i be so selfish.
  but you called ’bout a thousand times wondering where i been.
  now i know that you’re up tonight.
  thinkin’ how could i be so reckless.
  but i just can’t apologize, i hope you can understand.

  [verse 3: kanye west]
  if i go to jail tonight.
  promise you’ll pay my bail.
  see they want to buy my pride.
  but that just ain’t up for sale.
  see all of my kindness is taken for weakness.

  [hook: rihanna and kanye west [x2]]
 • dün gece en yakın arkadaşlarımdan birinin whatsapp'ten göndermesi üzerine dinlediğim yepyeni bir rihanna & kanye west işbirliği. şarkının kime, neye ait olduğu hakkında en ufak bir fikrimiz olmamasına rağmen bayılmış durumdayız. özellikle rihanna'nın vokal tekniği konusunda 2005 yılından bu yana kendini bu denli geliştirmiş olması karşısında şapka çıkarıyorum.

  miss gobi country kokan parça rihanna için de bir ilk ayrıca. daha önce hiçbir işinde böyle bir tür denememişti. 2012 yılından bu yana yeni albümü için bekleyen insanları bu şarkı ile ikiye bölmüş olacak ki insanlar ya şarkıya bayılmış, ya da şarkının ilk single olmamasını istemelerine rağmen beğenmiş durumdalar. ben ise güzel bir video klip ile ilk single olacağını düşünmekteyim. ki sözleri de, en az şarkı kadar çekici.

  elektronik müzik seven bir insan olarak bile tüm o kargaşadan ayrılarak, 2-3 enstruman ve rihanna'nın güzel sesi ile piyasaya farklı bir yön vermeyi seçmesini ise ayrıca taktir etmiş bulunuyorum. kanye'nin de bu vesile ile ne kadar büyük bir müzik dahisi olduğunu bir kez daha anladım ki adam kendi sınırlarını aşıyor her defasında. bu güzel parça ile yeni rihanna albümünün dönemini başlatıyoruz o halde (?)
 • rihanna'nın diğer ilk singlelarıyla karşılaştıracak olursak daha kaliteli olmuş şarkı. ama ne rihanna'nın ne de kanye'nin tarzında olduğu için şu an pek ısınamadım.

  şimdiden grammy performansını merakla beklemeye başladım.
 • pink'in akustik şarkılarına benzeyen yeni rihanna/kanye west single'ı.
  electronic/hip hop'ın dışına çıkarak yeni bir şey denemişler ama rihanna'nın aşırı zorlama vokali ile kanye west'in olmayan vokali birleşince güzelim paul mccartney sözleri güme gitmiş biraz :/
 • telif dalgasindan oturu youtubeda bulamayinca, itunes storedan 89 kurusa satin aldigim sarki. korktum acikcasi ya degmezse diye, bosuna mi o kadar para verdim diye. ilk dinlemede biraz garip geldi. alisildik rihanna sarkilarindan degil malum. ama bence basarili olmus. yurur gider.
 • country değil, pop şarkısıdır.
 • rihanna, kanye west ve paul mccartney üçlüsünün sürpriz kaydı. itunes'da indirme rekoru kırmış(müzik kanalında haberlerde duyduğuma göre), ancak youtube'da henüz populer değil. şarkı nasıl derseniz, ben rihanna'nın sesine böyle country tarzı bi şarkı hiç yakıştıramadım. şarkıyı yarısında kapattım. çok kötüydü. bu üçlüden çıkabilecek en bktan şarkı. herkes "worst song ever" falan yazmış. indirme rekoru nasıl kırmış, anlayamadım.
 • açıkçası şu ana kadar öyle bi rekor falan kırmamıştır. gayet ortalama bi performans sergilemektedir şarkı.

  irili ufaklı bazı ülkelerde bir süreliğine 1 numara oldu ama en büyük müzik piyasası olan abd itunes'unda 1 numaraya bile yükselemedi, şu anda da ilk 10'da sabit takılıyor öyle.

  ileride (grammy performansından sonra) açılabilir ama şu anda ortalamanın üzerinde bi başarıdan söz etmek mümkün değil.
 • rahmetli manzarek'in* skrillex'le düet yaptığını ilk duyduğumda (hem de the doors adıyla) sinirden köpürmüştüm. sonra şarkının hastası oldum.
  bu sefer ön yargılarımı yıkıp dinlemeye karar verdim. büyük bir heyecanla.

  bu ne lan acayip tırt şarkı.