şükela:  tümü | bugün
 • yeni rihanna, kanye west ve paul mccartney* iş birliği.

  [verse 1: rihanna]
  i think i’ve had enough.
  i might get a little drunk.
  i say what’s on my mind.
  i might do a little time.
  cause all of my kindness is taken for weakness.

  [hook: rihanna]
  now i’m fourfiveseconds from wildin’.
  and we got three more days ’til friday.
  i’m just tryna make it back home by monday mornin’.
  i swear i wish somebody would try me.
  ooh, that’s all i want.

  [verse 2: kanye west]
  woke up an optimist.
  sun was shining, i’m positive.
  then i heard you was talkin’ trash.
  hold me back, i’m bout’ to spaz.

  [hook: rihanna]

  [bridge: rihanna]
  and i know that you’re up tonight.
  thinkin’ how could i be so selfish.
  but you called ’bout a thousand times wondering where i been.
  now i know that you’re up tonight.
  thinkin’ how could i be so reckless.
  but i just can’t apologize, i hope you can understand.

  [verse 3: kanye west]
  if i go to jail tonight.
  promise you’ll pay my bail.
  see they want to buy my pride.
  but that just ain’t up for sale.
  see all of my kindness is taken for weakness.

  [hook: rihanna and kanye west [x2]]
 • dün gece en yakın arkadaşlarımdan birinin whatsapp'ten göndermesi üzerine dinlediğim yepyeni bir rihanna & kanye west işbirliği. şarkının kime, neye ait olduğu hakkında en ufak bir fikrimiz olmamasına rağmen bayılmış durumdayız. özellikle rihanna'nın vokal tekniği konusunda 2005 yılından bu yana kendini bu denli geliştirmiş olması karşısında şapka çıkarıyorum.

  miss gobi country kokan parça rihanna için de bir ilk ayrıca. daha önce hiçbir işinde böyle bir tür denememişti. 2012 yılından bu yana yeni albümü için bekleyen insanları bu şarkı ile ikiye bölmüş olacak ki insanlar ya şarkıya bayılmış, ya da şarkının ilk single olmamasını istemelerine rağmen beğenmiş durumdalar. ben ise güzel bir video klip ile ilk single olacağını düşünmekteyim. ki sözleri de, en az şarkı kadar çekici.

  elektronik müzik seven bir insan olarak bile tüm o kargaşadan ayrılarak, 2-3 enstruman ve rihanna'nın güzel sesi ile piyasaya farklı bir yön vermeyi seçmesini ise ayrıca taktir etmiş bulunuyorum. kanye'nin de bu vesile ile ne kadar büyük bir müzik dahisi olduğunu bir kez daha anladım ki adam kendi sınırlarını aşıyor her defasında. bu güzel parça ile yeni rihanna albümünün dönemini başlatıyoruz o halde (?)
 • rihanna'nın diğer ilk singlelarıyla karşılaştıracak olursak daha kaliteli olmuş şarkı. ama ne rihanna'nın ne de kanye'nin tarzında olduğu için şu an pek ısınamadım.

  şimdiden grammy performansını merakla beklemeye başladım.
 • pink'in akustik şarkılarına benzeyen yeni rihanna/kanye west single'ı.
  electronic/hip hop'ın dışına çıkarak yeni bir şey denemişler ama rihanna'nın aşırı zorlama vokali ile kanye west'in olmayan vokali birleşince güzelim paul mccartney sözleri güme gitmiş biraz :/
 • telif dalgasindan oturu youtubeda bulamayinca, itunes storedan 89 kurusa satin aldigim sarki. korktum acikcasi ya degmezse diye, bosuna mi o kadar para verdim diye. ilk dinlemede biraz garip geldi. alisildik rihanna sarkilarindan degil malum. ama bence basarili olmus. yurur gider.
 • güzel şarkı. kanye west'in tarzı 808 and heartbreaks dönemini andırmış. adama her tarz yakışıyor. yalnız bütün albümü bu tarz çıkmaz umarım, onun yeezus tarzıyla devam etmesi gerekir.
 • rahmetli manzarek'in* skrillex'le düet yaptığını ilk duyduğumda (hem de the doors adıyla) sinirden köpürmüştüm. sonra şarkının hastası oldum.
  bu sefer ön yargılarımı yıkıp dinlemeye karar verdim. büyük bir heyecanla.

  bu ne lan acayip tırt şarkı.
 • kanye west'in bölümlerini sevdiğim pop şarkısı. şu sıralar billboard listesinde 15. sırada. ayrıca paul maccartney en son listede bu kadar başarılı olduğunda kanye west 5 yaşında falanmış ve haliyle rihanna daha doğmamış bile. birçok kişi klipte west'in hareketlerini abartılı bulmuş. ben de katılıyorum bana göre rihanna da abartmış. paul maccartney her zamanki gibi cool.
 • bu single olmuş. sanırım grammy töreninde de dinleyeceğiz.