• (bkz: fox)
  • 23 aralık pazar 2018 günü akiam haberleri itibariyle aeçim yaklaştığı için akpye algı kasmaya başlamış televizyon kanalı yandaş medyaya dönmüşler. ana akım tarafsız kanal kalmadı. tarihe not olsun ülkemizin muhalif medyası sanılan kanal bile kontrollü muhalefet yapıyor siz siz olun asla tv izlemeyin.
  • sığınmacı dehşetlerini 1 kere bile ekrana getirmezken bir tane bozkurt fotoğrafı olan bütün suçluları manşetten verir.
  • amerika'dan talimat alan, batının çıkarları için taraflı haber yapan tv kanalı. türkiye ile ilgili yaptıkları haberlerde sadece sorunlardan bahsederler, sorunun kaynağına asla değinmezler. böyle iki yüzlü bir tv kanalıdır, ülkecek ruhumuzu amerikanın fonladığı şirketlere satmışız maalesef.
  • dizilerindeki tüm kadın oyuncularına,bazen erkek oyuncular da dahil filtre uygulaması sıktı artık.hatta bazılarına daha fazla uygulanıyor ekrandan bulanık gözüküyorlar.
  • bu akşam dizi yayınlamadılar ama...
  • saat 12:47'de kemal aktaş, dağıtılan bebek bisküvilerinden alan 45-50 yaşlarında bir kadına "bebeğiniz mi var?" diye soruyor, kadın şok oluyor ve kekeleyerek "evet" diyor. ardından kemal aktaş kadına " kaç yaşında bebeğiniz? " diye soruyor ve kadın ııı'layıp düşündükten sonra "9 aylık" cevabını veriyor.
    9 aylık bebeği olacak yaşta bir kadına benzemiyor. ister istemez aklıma şu çocuk kaçırılma haberleri geldi. kimseyi suçlayıp zan altında bırakamam tabii ki ama izleme imkanı olan o anları izleyebilir mi?

edit: özelden bir yazar arkadaş uyardı, dakikayı yanlış girmişim, düzelttim.
  • muhabirleri çok konuşan ve dolayısıyla boş konuşan kanal. talimat mı böyle bilmiyorum fakat aynı şeyleri tekrar tekrar söyleyerek nasıl bir etki bırakmak istiyorlar anlamış değilim.

hele bir de enkazların üstünde ayak altında durmaları, sürekli depremzedelere mikrofon uzatmaya çalışmaları çok gözüme batıyor.

biraz daha sakin olsalar iyi olur. eyyorlamam bu kadar.

edit: yanlış anlaşılma olmasın, özellikle aktif kurtarma operasyonlarında, görevliler sessizlik istiyor fakat muhabir sürekli konuşuyor ve kurtarma uzadıkça konuşacak başka bir şey bulamadığı için tekrar düşüp duruyor “ x kişi y yaşında şu an bekliyoruz, x kişi kurtarılmak üzere, y yaşındaki vatandaş çıkarıldı çıkarılacak” vb. maç anlatır gibi, kamera olmasa anlayacağım fakat kamera zaten nerdeyse enkazın altına kadar giriyor.

enkaz başında bekleyen depremzede, her halinden belli konuşmak istemiyor çünkü acı içinde ama zorla soru sorma peşindeler, zaten konuşmak isteyen gelip konuşuyor, zorlamanın manası yok.

diğer kanallar nasıl yürütüyor bilmiyorum fox ve cüneyt özdemir'i takip ettiğim için onlar hakkında bir şey diyemem.
  • size yeni haber spikeri buldum.dilara gönder
hesabın var mı? giriş yap