şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dünyanın en klişe ve samimiyetsiz haber bülteni.
 • biraz once james bond'lu haberde, haberi gosterirken arkadan sesi gelen spiker* "... ingiliz david craig'li..." gibisinden bir sey dedi. dahasini da dinlemedim.
 • türkiye'nin tek tarafsız haber yapabilen ana haber bültenidir. çoğu kanala bakıyorsun iktidarın peşinde, bazı kanallara bakıyorsun iktidarı kötülemenin peşinde, bazılarına bakıyorsun hizmet peşinde, dolaylı olarak da hükümete laf atma peşinde; sadee bu kanalda tarafsız haber var, fatih portakal da iktidar demeden, muhalefet demeden, vatandaş demeden, polis demeden hepsine çat çat lafını vuruyor
 • buna tarafsız diyenlere bir yerimle gülmem geliyor.

  adamlar son bir haftadır saat 19.00'dan 19.20'ye kadar anadolu ajansı logolu "terör operasyonu" yayınlıyor ve 49274 terörist öldürüldü deyip %90'ı hdp'li ilçelerde "halk polise teşekkür etti" temalı 1940'ların propaganda taktiklerini uyguluyorlar!

  tanım: sözde tarafsız haber bülteni.
 • hala fi tarihinden kalma suriye haritasıyla iş götüren haber.

  o kırmızlar baya bir arttı zira.
 • şu an yayın yapan hanım kız kim ise o ses, tonlama, vurgu ile ilkokulda şiir okutmazlar.
  (bkz: gülbin tosun)
 • yayinladigi haber bir sehit haberi ise ve sehit olan kisi erkek cinsiyetinde ve baska erkek kardesi yoksa "evin tek ogluydu" gibi cinsiyetci ifadeler kullanan bulten. allah askina evin on bes oglundan biri olsa aci daha mi az olacak. ya birakin allah askina su ifadeleri, koca ulkeye yayin yapiyorsunuz, hala "evin tek oglu" bilmemne.
 • fatih portakal ile haftaiçi tecavüze uğrayan polyanna'nın hashtag açmasından farksız tagler kullanarak eyyamcı hakemden farksız üzerine vazife olmayan sosyal medya hakemliğine girişiyor. sokakta kadın öldürülüyor, herkes aç, kriz ve savaş var ama tag #çiçeğimçünkü gibi.
  haftasonları aa çöplüğünden farksız. idrak edemedikleri şey bu ülkenin çoğunluğunun artık haftasonu da evinde oturduğu. buna kafaları basmadığı için memurdan hallice olan personelin en kötü haberlerini ve aa'nın gönderdiği 1930 almanyasından fırlama propaganda görüntülerini çöpe doldurur gibi bu bültenlere dolduruyorlar. sayın tosun ki sadece bir robot kendisi, bunları sizin önünüze sunarak vakit dolduruyor ve buna karşın alışkanlıklardan beslenerek reyting listelerinde yine bir şekilde üst sıralarda yer alabiliyor. yani kalite değil alkışkanlıklar sayesinde üstteler.
  bir an için haftasonu haberlerinin irfan değirmenci ve ekibi standartlarında olduğunu, haftaiçi taglerin eyyamcılıktan leş gibi kokmadığını düşünelim. bir an için her haber bülteninin başında 1 sonunda 1 yorumsuz arşiv görüntüsü olduğunu düşünelim.
  bir an için alenen bizden para gasp edenlerin bizden çaldıkları paralar çoğalsın diye fox'a haber gönderdiğinde bunların kullanılmadığını düşünelim. bunlar zor şeyler değil.

  peki anahaber olamıyorsa(!) bir türlü

  o zaman haftasonu bir günde siyaset meydanı gibi bol katılımcının olduğu bir program olmaması?
  olsa en çok izlenenin o program olacağı gerçeği?

  göz göre göre bu işleri yapmayıp sonra sızlanmanın absürtlüğü peki?

  40 gün kalmış ama garanti kuytusundan çıkıp doğruların önünü açacak kadar yürekli adamlar tüm platformlardan yasaklı, en çok izlenen bülten ise eyyamcılık peşine düşüyor. televizyon açmaya değecek bir şey zaten yok, yapıyorsan bir şey e bari tam yap.
 • 90'larda egemenler öyle buyurduğu, konjonktür öyle gerektirdiği için ulusalcı takılan yalancı medyanın haber bültenlerinin günümüzdeki seyreltilmiş halidir. akp muhalifliğinden yararlanıp kendisine çeşitli rant sağlayan kurumlar kişiler hareketler gördük. bunların topluma, devranı değiştirmeye gram katkıları olmadı. akp dönemi böyle fırsatçılar yarattı istemeden. bunlar da bunun kaymağını yiyorlar. bu devirde muhalif bir yayın izlemek insana nefes aldırsa dahi çok da şey yapmayın derim.