şükela:  tümü | bugün
 • başrollerinde kerem bursin ve hande erçel’in olacağı, hande hanım’ın fakir bir çiçekçiyi kerem bey’in bir holding patronunun varisi rolünde olacağı deneysel dizi. daha önce yapılmamış olan zengin oğlan fakir kız konusu gerçekten renk katacak ekranlara. bu tür farklı projeler topluma ayna tutacaktır muhakkak.
  https://twitter.com/…tatus/1238532412608581632?s=21
 • - zengin ama duygusal bir erkek... check

  - fakir ama zengin koca aramayacak kadar saf(!) temiz(!) zarif(!) esas kız... check(tek derdi evine ekmek götürmek ama ne kadar ironiktir ki bir kaç bölüm sonra çiçek sattığını bir daha göremeyeceksiniz... tek derdi aşk olacak bu zillinin)

  - esas oğlanın esas kıza vurulma anı ve yarım saat bakışmaları... check(burası çokomelli... zira oğlan acayip zengin, her gece 200 dolar verip dünyanın en güzel kadınlarıyla vakit geçirebilir ama o fakir kızın bakışlarından etkilecek... yerseniz... yoo hiçbir zengin parayla seks yapmaz, ıyy iğrenç)

  - oğlanın anası şirret ve kaknem... babası dünyadan bi haber embesil... check(anne kesinlikle dükkanı kapatmış olacak, baba da evli otuzbiriyle mi devam ediyor, ne yapıyor bilemeyeceğiz)

  - en az bir adet yamuk, nonoş, vurdurduğundan şüphelenilen dost canlısı ve geveze erkek... check (esas kızın arkadaşı olabilir yada esas oğlanın. ibne olduğu için tehdit ihtiva etmez. komiklikler ve şebeklikler yapsın diye dizidedir.)

  - en az 30 bölüm birbirlerini öpecekler diye beklemek... check(zaten bi 5 bölüm kimse kimseyi öpemez, izleyici tepkisi beklenir teamüller gereği... reyting düşerse çapraz eşleşmeler başlar, reyting yerlerde sürünürse esas kız, esas oğlanı straponla bile sikebilir, ahh ama işte rtük... izin vermiyor)

  - oğlanın eski bir sevgilisinin çıkagelmesi... check (bak bu en az 10 bölüm oyalar ha)

  - son model arabalar, yatlar katlar, hizmetçiler, kahyalar... check

  - ama esas kız bunların hiçbirine tav olmayacak... check (işte gerçekçiliğin koptuğu an burası. "sik beni" diye bağırması lazımdı oysa ama rtük buna da izin vermiyor. "imam nikahı kıy, iman tahtama çök hart diye ısır beni çember sakallı müslüman" dese belki rtük kabul edebilirdi...)

  - keza kızın yine aynı mahalleden bir aşığı olması ve kıza hiç açılamaması... check

  - zengin oğlanın bu 5 parasız çapulcuyu kıskanacak kadar keçileri kaçırmış olacak olması... check

  - greta thunberg denen zillinin "how dare youuu" diye anırmasında çıkardığı seslerle günlük hayatında konuşan, asas kızın çok yakın bir kız arkadaşı... check(bu kız hafifmeşreptir, hatta yolludur. habire esas kıza akıl verir ama işte kendinde akıl yoktur)

  - en az bir aldatılma olayı... check(izleyen hayvanların önüne bir leş atacaksın ki parçalayıp vakit geçirsinler... bu aldatan kişi gerçek hayatta twitterda linç edilecektir. çünkü türk milleti diziyi dizide bırakmaz. polat alemdar için gıyabında cenaze namazı kıldık lan biz)

  - 30. bölümde tam öpüşürken reklama gitmek... check

  - reyting düşünce apar topar bir son bölüm ile tüm karakterli birbiriyle evlendirmek... check (buna kısaca toplu sikiş diyebilirsiniz)

  - bir mucize gerçekleşir de varoşlar diziyi beğenirse, sezon finalinde esas kız yada oğlanın arabayla uçurumdan yuvarlanması... check(acaba öldü mü endişesi verilmelidir... beyninizi sikeyim sizin ölürse dizi biter amına koyayım)

  sonra seneye sezon açıldığından yine aynı terane...
 • holding patronunun varisi bence ilginç. fazla ayakta durmaktan herhalde.
 • yılın en orjinal senaryosu dalında odülleri süpürecek aşmış dizi.
 • oha dediğim bir senaryoya sahip dizi.

  breaking bad üzerine daha iyisi yapılmaz diyordum ama sanırım tabular yıkılıyor. net söylüyorum bu dizi türkiye sınırlarını aşar.
 • dahiyane bir senaryo daha, embesil kitleyen yaz dizileri nerde kaldı diyoduk biz de. geliyor, el sallayın.
 • google'den hemen bir araştırma yapıp 43 güncel dizi olduğunu gördüm. yine yaptığım araştırmaya göre bunların 27'si zenginlik üzerine kurulmuş diziler. %60 eder. 4 dizi internet dizisi onları çıkarsak 39 dizinin 27 si zenginlik temalı dizi %70 oranında. bunların kabaca 22'si zengin kız - fakir oğlan veya zengin oğlan - fakir kız temalı yani zenginliğin ön planda olduğu dizilerin %80'i de bu dediğimiz şekilde. ilginç halk da bunu alıyor, kabul ediyor. polisiye dizi bir tek arka sokaklar. bir iki tarih dizisi. iki çete, bir de mafya dizisi var. gerisi zengin - fakir... elin alman dizisi zamanda yolculuk eder, kimi banka soygununu anlatır, kimi uyuşturucu konusunu bir öğretmen hayatından işler, ondan sonra oradaki başka bir karakterden bile muazzam 5 sezonluk bir dizi bile çıkar. ama bizim diziler döner dolaşır halka zenginlik, yalılar, köşkler, yatlar, katlar, ferrariler, mercedesler sunar, bilinçaltımıza bunları işler. sürekli objeler, kıyafetler, telefonlar, metalar üzerinden diziler yürür. biri arkadaşının eski sevgilisini ayartır, bir diğeri zengin olduğu için 4 kadını bir arada idare eder, birbirlerine şantaj yapan kadınlar, para, zenginlik için öldürenler, ölenler, ölmeyi göze alanlar vs. vs. biraz daha konuları, mekanları, mantığı değiştirsek hem toplum için hem dizi sektörü için daha iyi olur belki de. belki de diziler istanbul yada doğu, aşiret dizisi dışında farklı bir şekilde de çekilebilir. ama arz talep meselesi gibi bir şey var burada. biz senelerdir halka bunu arz ediyoruz. halk da kabul ediyor deniliyor herhalde...
 • gözlerime inanamamamı sağlayan dizi.
  senaryosu ile şimdiden oscar'a aday olacağına inanıyorum.
  ayrıca çukur için ölürüm.

  (bkz: oscar'a aday olan dizi)
 • duyduğuma göre netflix, amazon, disney, apple, hulu ve diğer birkaç firma haklarını almak için delicesine bir yarışa girmişler. kulislerde konuşulan bilgiye göre amazon'un sahibi jeff bezos bizzat türkiye'ye gelmeyi düşünüyormuş ikna etmek için.
 • çiçek satan kız mı kaldı?