şükela:  tümü | bugün
261 entry daha
 • bu dizinin hikayesinden daha komik olan şey yukarıdaki entrylerde kerem bürsin’e tom hardy muamelesi yapılıp “senin ne işin var böyle dizilerde” denmesi.

  kısa çalışma ödeneğinden mütevellit kerem’in diskografisine baktım;

  oynadığı filmler; iyi oyun, can feda, unutursam fısılda.

  tutan film sayısı:0

  oynadığı diziler;
  şeref meselesi (26. bölümde erken final),
  güneşi beklerken (düşük ratinglerden bitmiş),
  bu şehir arkandan gelecek (20. bölüm final), yaşamayanlar (8 bölüm final, vampirler izlerken utanmıştı),
  muhteşem ikili (12 bölüm final)

  adamın tutan film veya dizisi yokmuş. birisi de üstte yazmış “senin gibi klas biri” vs. okurken midem ekşidi.

  bu diziye de 15 bölüm veriyorum, karantina uzarsa 22 olur.
 • esas oğlan holding sahibi mi? gerçekten türkiye için ilk! olan dizi karakteri.
 • polis, mafya, aşiret ve sınıfsal fark barındıran aşk dizileri...

  mevcut yerli dizi havuzunun neredeyse tamamını oluşturmakta. sebebi ise arz-talep döngüsü.

  hayat maalesef biz ve bizim gibilerin değer yargılarından ibaret değil. yerli dizi izleyicileri daha çok köyden kente göçmüş, uyum sorununu iki nesildir aşamamış, işsizlik ve hayat kaygılarıyla fakir semtlere sıkışmış insanlar.

  bu insanları yapay zeka, dünya dışı yaşam, devlet deneyleri sonucu oluşan yaratıklar, orta çağ ya da antik hikayeler, bilim kurgu gibi şeylerle ekrana kitleyemezsin.

  daha ziyade böyle "bir gün bizimde böyle şeyler yaşama ihtimalimiz var" diyerek iç gecirebilecekleri; sınıfsal sıçrama yaşatan aşk konulu diziler, ya da yine varoş mahallelerde geçen aksiyonlar, bir silah alarak olabilecekleri mafya dizileri, ya da barajı geçerek görebilecekleri asker ve polis dizileri ilgi çekiyor.

  tıpkı sabah kuşağı programlarının izlenmesi, daha doğrusu uydu yayınlarının hala 2000'li yılların başında gibi müthiş ciddiyetle takip ediliyor olması gibi.

  vasat üstü bir algı ve vizyona sahip bizler (şahsi görüşümdür) maalesef azınlığız arkadaşlar.

  tanım: tutacak dizi, maalesef.
 • yakışıklı ve hoyrat baş rolün eğer holding toplantısına donatılmış kahvaltı masasında, yalnızca portakal suyundan bir yudum alıp köşkünden çıkmazsa seyretmeyeceğim dizidir.
 • kurtlar vadisi gibi bir dizi yapılmış bu ülkede onun üzerine başka dizi tanımam. laz ziya'ya selam olsun !
 • 1.esas kız ve esas oğlan asansörde kalacak. ikisinden birinin kapalı alan korkusu olacak. öbürü sakinleşsin diye gözlerimin içine bak, geçti sakin ol diyecek. böylece birbirlerine ne kadar iyi geldiklerini anlayacaklar.
  2. esas oğlan dışarıdan son derece soğuk, duygusuz görünen biri olacak ama esas kızla tanıştıktan sonra karakteri değişecek. çünkü biliyorsunuz ki esas kızımız neşeli, hafif sakar falan tatlış.
  4. esas kızımızın tek bir vasfı olmamasına rağmen şirkette iyi bir yerde çalışmaya başlayacak. ve her şeyi harika yapacak ve tüm şirket bu kızımıza bayılacak.
  5. aşırı güzel, manken gibi, çalışkan başka bir kız esas oğlana saplantılı aşık olacak ama yeteri kadar saf, salak bir tip olmadığı için hiç şansı olmayacak.
  bu şartlar sağlanmazsa muhtemelen izlemeyeceğim dizi.
 • fox dan sonrasını okumadım
 • aldığım son bir habere göre nobel heyeti toplanıp bu sıradışı senaryoyu ve konuyu işleyen dizi ekibine ödül verecekmiş.çok merak ediyorum zengin oğlana aşık olacak olan kızın hikayesini.aman tanrım daha önce hiç böyle birşey izlemedim.
 • kerem bursin tam da bu projelerin adamıdır.

  asla oyuncu değildir.yetenekli değildir.diksiyonu berbattır ııııı ıı diye konuşur.karizmatik değildir.

  düz yakışıklı erkektir.anca poz keser fazlası yoktur.

  hiçbir projesi tutmamıştır.

  çok kasmaya gerek yok.aşk dizisi çekelim,aşırı yakışıklı bir adamla güzel bir kızı baş role koyalım.kız fakir olsun bizim piç çocuk buna tutulsun.30 bölüm götürse yeter hem biz kazanırız hem de kanal.

  türk dizi sektörü artık böyle dönüyor.siz sanatı hiçe sayıp paraya odaklandınız.ama göreceksiniz 5 sene sonra kimse tv izlemeyecek.siz de bu projelerinizi netflix e falan satmayacak ve piyasadan silinip gideceksiniz.
 • oysa çomaristan’da çok var bu dizilerden.

  (bkz: çomaristan)
9 entry daha