şükela:  tümü | bugün
 • dizide, fakir kız zengin oğlanın birbirlerine uzun uzun baktıkları sahneler için müzik arıyorlarsa sezen aksu nun biliyorsun şarkısını kullanabilirler. zira sözleri dizinin konusuyla çok uyumlu.

  yazalım: "sen de benim kadar gerçekleri görüyorsun.
  beraber olamayız, benim gibi biliyorsun.
  bir başka dünyanın insanısın yavrucağım.
  sen kendi dünyanın toprağında büyüyorsun."
 • yuh ama. fakirliğin de bu kadarı hiç işlenmemişti. pes doğrusu. iş bulamayan, barınacak bir ev döndermeye imkanı olmadığından derme çatma bir kulübede yaşam mücadelesi veren, ısınamayan, karın doyuramayan, hastalıktan başını alamayan, kimseden yardım göremeyen, kimseye el açamayan... böylesi fakirlikleri çok fazla işlemiştik televizyonlarda, millet çok alıştı hiç çekici gelmiyor... daha değişik daha beter fakirlikler lazım. çiçekçi kız olur. kibritçi kız gibi. evet.
 • daha iyisi olmaz dedikçe olduruyorlar. gerçekten bez bebek'den sonra olmaz dedim ama oluyormuş. neşfilişi iptal ettim bekliyorum.

  çiçekçi kız ve holding varisi, uuuv ıslanıyorum galiba.

  edith: olm manyak mısınız? karantina yaramamış kimseye mesaj kutum patlamış. olm mesaj atmadan bir baksanıza entarilerime, kadın mı erkek mi diye bir kontrol etsenize. foto isteyen mi, şeftalini dilleyim diyen mi, kilodun olayım parçala beni diyen mi delirmişsiniz, sakin olun yiğitler, aslanlar. vay amk karantinadan sonra genelevler fena işleyecek.
 • hande erçel ve kerem bursin’in başrollerini paylaşacağı “sen çal kapımı” isimli diziden ilk kareler geldi. dizide erçel bir çiçekçi kızı, bursin ise bir holding sahibinin oğlunu canlandıracak.

  link
 • dahiyane bir senaryo daha, embesil kitleyen yaz dizileri nerde kaldı diyoduk biz de. geliyor, el sallayın.
 • - zengin ama duygusal bir erkek... check

  - fakir ama zengin koca aramayacak kadar saf(!) temiz(!) zarif(!) esas kız... check(tek derdi evine ekmek götürmek ama ne kadar ironiktir ki bir kaç bölüm sonra çiçek sattığını bir daha göremeyeceksiniz... tek derdi aşk olacak bu zillinin)

  - esas oğlanın esas kıza vurulma anı ve yarım saat bakışmaları... check(burası çokomelli... zira oğlan acayip zengin, her gece 200 dolar verip dünyanın en güzel kadınlarıyla vakit geçirebilir ama o fakir kızın bakışlarından etkilecek... yerseniz... yoo hiçbir zengin parayla seks yapmaz, ıyy iğrenç)

  - oğlanın anası şirret ve kaknem... babası dünyadan bi haber embesil... check(anne kesinlikle dükkanı kapatmış olacak, baba da evli otuzbiriyle mi devam ediyor, ne yapıyor bilemeyeceğiz)

  - en az bir adet yamuk, nonoş, vurdurduğundan şüphelenilen dost canlısı ve geveze erkek... check (esas kızın arkadaşı olabilir yada esas oğlanın. ibne olduğu için tehdit ihtiva etmez. komiklikler ve şebeklikler yapsın diye dizidedir.)

  - en az 30 bölüm birbirlerini öpecekler diye beklemek... check(zaten bi 5 bölüm kimse kimseyi öpemez, izleyici tepkisi beklenir teamüller gereği... reyting düşerse çapraz eşleşmeler başlar, reyting yerlerde sürünürse esas kız, esas oğlanı straponla bile sikebilir, ahh ama işte rtük... izin vermiyor)

  - oğlanın eski bir sevgilisinin çıkagelmesi... check (bak bu en az 10 bölüm oyalar ha)

  - son model arabalar, yatlar katlar, hizmetçiler, kahyalar... check

  - ama esas kız bunların hiçbirine tav olmayacak... check (işte gerçekçiliğin koptuğu an burası. "sik beni" diye bağırması lazımdı oysa ama rtük buna da izin vermiyor. "imam nikahı kıy, iman tahtama çök hart diye ısır beni çember sakallı müslüman" dese belki rtük kabul edebilirdi...)

  - keza kızın yine aynı mahalleden bir aşığı olması ve kıza hiç açılamaması... check

  - zengin oğlanın bu 5 parasız çapulcuyu kıskanacak kadar keçileri kaçırmış olacak olması... check

  - greta thunberg denen zillinin "how dare youuu" diye anırmasında çıkardığı seslerle günlük hayatında konuşan, asas kızın çok yakın bir kız arkadaşı... check(bu kız hafifmeşreptir, hatta yolludur. habire esas kıza akıl verir ama işte kendinde akıl yoktur)

  - en az bir aldatılma olayı... check(izleyen hayvanların önüne bir leş atacaksın ki parçalayıp vakit geçirsinler... bu aldatan kişi gerçek hayatta twitterda linç edilecektir. çünkü türk milleti diziyi dizide bırakmaz. polat alemdar için gıyabında cenaze namazı kıldık lan biz)

  - 30. bölümde tam öpüşürken reklama gitmek... check

  - reyting düşünce apar topar bir son bölüm ile tüm karakterli birbiriyle evlendirmek... check (buna kısaca toplu sikiş diyebilirsiniz)

  - bir mucize gerçekleşir de varoşlar diziyi beğenirse, sezon finalinde esas kız yada oğlanın arabayla uçurumdan yuvarlanması... check(acaba öldü mü endişesi verilmelidir... beyninizi sikeyim sizin ölürse dizi biter amına koyayım)

  sonra seneye sezon açıldığından yine aynı terane...
 • black mirror, bak dalgana koçum.
 • niye çiçekçi arkadaş bari para toplayan bir dilenci yapsaydınız. hem daha gerçekçi olurdu hem toplumsal bir yaraya parmak basardı hem de kızı o rezil hayattan çekip kurtararak adamlığın kralını yapardı.
 • survivor ve mucbir sebepler izleyen kitle için eşik atlatacaktır.
 • usual suspects'den beri bu kadar etkileyici bir senaryo görmedim. gurur duydum yeminle.