şükela:  tümü | bugün
 • sisqo'nun the tong song klibinde de boy gostermis endamin yeter dedirtmis rapci.guzelligine ovguler duzmek lazim.
 • jay z ile yaptıkları i'll be single ı ile kendini duyurmuş bayan rapper ... def jam in kanatları altında olması bir avantaj onun için ...
 • ayrıca bir rapper'a isim olmadan çok daha önce 70'lerde pam grier'ın oynadığı dizidir.pek sarmadığı için izlemedim o yüzden konu tam olarak nedir ne diildir bilemiyorum ama bildiğim quentin tarantino'yu fena halde sarmış olduğu ve bu diziden ilham alıp hata doymayıp hayran olduğu başrol oyuncusu pam grier'ı da alıp jackie brown adlı filmi yaptığıdır.
 • sadece bir tane foxy brown filmi vardir aslinda, foxy harlem'de yasayan, polis sevgilisiyle evlilik hayalleri kuran masum bir genc kizdir. uyusturu muptelasi bir kuzeni vardir, beyaz kizlarla takilmaktadir (yani iyice yoldan cikmistir). zenci kadinlari agina dusurup zengin beyazlara pazarliyan (ve tabi ki beyaz olan) bir mafya babasi foxy'nin nisanlisini ve kuzenini oldurtur. gaza gelen foxy fuhus sebekesine fahise kiliginda sizar, zenci kizkardeslerini kurtarir ve kotuleri oldurur. iki white trash herifin tecavuzune ugradiktan sonra adamlari benzin dokup yaktigi sahne etkileyicidir.
 • firm biz işleri ile hasir nesir, son olarak broken silence adlı albumunu, öncesinde ise sıra ile ill na na ve china doll albümlerini çıkarmış nigga abla. yelloz görüntüsüne ragmen an itibariyle 22 yasinda olan foxy ablamızın adını duyurdugu sarki blackstreetle coverladığı get me home adlı sarkidir. hood scriptures ise son albumunden cikardigi cezayir rapi + tavernamsı bir sarki olmaktadır.
 • kaygısızlardan tanıdığımız eleman'ın 70'lerde canlandırdığı bir karakterin güney bronx gettolarında gezerken gördüğü pam grier kişisine

  - foxy foxy!

  demesi üzerine

  - pimpdedi pimpdedi!

  diye cevap vererek sinema tarihine ismini altın harflerle yazdırdığı artık herkesçe bilinen bir gerçek. peki, ben içinizde iki kişi var ve bu olaydan haberleri dahi yok desem? evet. kendilerini çok iyi biliyor bu iki kişi. böyle en az iki kişi var.
 • cormega ve escobar ile beraber döneminin en iyi isimlerinden biri olmakla birlikte genelde feat olayıyla takıldı. aslında lauryn hill ile başabaş gidecek bir sesi var kendisinin ama ortalarda görünmüyor artık. nas'ın en güzel şarkılarının bazılarında da "affirmative action" kendisinin gümbür gümbür sesini dinleyebilirsiniz.
 • black barbie doll gibi tipi olan old school rapçi hatun, çıkış parçası hot spot'tur.