şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: katatonia) (bkz: tonights desicion) (bkz: bonus track) (bkz: fangorn) (bkz: huzunlendiren sarkilar) (bkz: sozlerini de yazayim tam olsun)

knew i would fall if i tried
    so i held back for a while
    you pushed me so hard, i had to go
    i tried to be strong, then i failed

i would like to say this
    just in case you didn't know

well your soul is fractured
    i know what it's like aswell
    i have sold my soul
    i traded it for hollow gold
  • ip üstünde cambazlık yaparken ittirilipde düsürülmüs hissi uyadıran,kaderinde albümün sonuna ittirlmek de olan, gizli saklı ama iyki de öyle bir katatonia sarkısı.düstüm anne depresyon hırkamı getir demek yerine, merdivenden tekrar ipe tırmanıp iten cambaza; ittirdin de abicim ben de itsem seni senin de kemiklerin kırılır ama valla :( " diye bana fantazik kurgular bırakan şarkı.acımadı ki acımadı ki diye çamura yatmak,yıkılmadım ayaktayım temaları yerine alışverişinden ders çıkarmış altın şarkılardan...
  • taptaze lunatic soul albümü. birkaç defa dinledikten sonra daha detaylı yazacağım ama albüm çıkmadan önce yayınladıkları iki single gerçekten albümün en zayıf şarkılarıymış, albümden beklentim düşüktü ama nefis olmuş.
  • klişe gibi dursa da yine de fena gözükmeyen gizem/gerilim tarzındaki yeni netflix filmi. ekim ayında yayınlanacakmış.

https://www.youtube.com/watch?v=8nj2d3sxhpc
  • jodie foster'ın flightplan, kurt russel'ın breakdown ve julian moore'un the forgotten filmleriyle akraba olan netflix yapımı.
  • fragmanına bakarsak gizem gerilim yönünden iyi gözüküyor. ama netflix yapımı olduğunu unutmayalım. 11 ekim de netflix de yayınlanacak. bekleyip göreceğiz.

söylenmiş gerçi ama benim doğrudan flightplan filmini aklıma getiren netflix yapımı. ama imdb 7.7 almış ki bu yüksek bir puan.
  • bugün itibari ile yayınlanmaya başlanan gizem/gerilim netflix filmi. an itibari ile imdb 6 ve rotten 67 puanda. sonuçta netflix filmleri malum. fazla umutlu değilim. tek talihsizliği el camino'nun gölgesinde kalacak olması.

akşam izlenecek, edit gelecek.

edit: puanım 7/10..film sürükleyici ve keyifli. son dakikaya kadar heyecanını yitirmiyor. ancak mantık hataları biraz fazla ve senaryo da çok zorlama olmuş. ama dediğim gibi gayet sürükleyici ve bolca twist var.

bu tarz filmleri seviyorsanız flightplan ve the forgotten'i önerebilirim.

***feci spoiler***

+ neden polisler geldiğinde ll katına inilmedi?
    + cesetler nereye gömüldü?

mesajlar üzerine edit: ll katına inilmemesi tamamıyla yönetmenin oyunu..cesetler ise bagajdaymış.

***feci spoiler***
  • fragmanının izledim sonu hakkında fikir yürüttüm
    haklı olup olmadığımı görmek için sonunu açtım izledim.
    haklı çıktım. kapattım.
  • sürükleyici netflix filmi. gerilimi sürekli üst düzeyde tutmaya çalışılmış. bazı klişeler görmezden gelinirse sakin ilerleyen psikolojik gerilim sevenler için güzel bir ziyafet olacak.