şükela:  tümü | bugün
 • resmi toren giysisi. etegi uzun, bele kadar yirtmaci olan erkeklerin giydigi takim. frakli takimina penguenler de denir. genelde diplomatlar torenlerde giyerlermi$ ki kimin kim oldugu anla$ilmasin, herkes birini birine benzetsin.
 • erkeklerin resmi törenlerde giydikleri siyah renkli, uzun etekli ve eteğinin arkası bele degin yırtmaclı ceketle bir pantolondan olusan takım giysi..
 • battlestar galactica'da fuck yerine kullanilan kelime. (bkz: frel)
 • dolapları süsleyen (oh oh maşallah sanki herkeste var bir kaç çift frak) bu kıyafet kimilerine "dokanır imiş".

  papa ikinci john paul un olumu ardından cenaze töreninde frak giyilsin denilmişti. evet uygundur da frak giyilmesi hani yol yordam biliyorum, saygılıyım taşıyadabilirim türünden girişimler. ancak gel gör ki bazı dünyalılar alerjikmiş.

  http://www.milliyet.com.tr/…5/04/05/dunya/adun.html
 • ataturk'un cumhurbaskani olduktan sonra ilk olarak giydigi, giydikten sonra studyo'da milyon tane fotografini cektirerek tum turkiye'ye dagittigi ornek kiyafet.
 • oniki koloni insanları tarafından kullanılan, ingilizce'deki fuck'ın karşılığı olan kelimedir. "frak me" "frak you" dışında bsg'de kullanılmış bazı şekilleri şöyledir:

  "talk to me, you motherfrakker!" (bkz: motherfucker)
  "command frak-up" (bkz: fuck up)
  "frakwit" (bkz: fuckwit)
  "i guaran-frakkin-tee you, i will put you down this time for good."

  en güzel starbuck'ın ağzına yakışır bu laf.
 • pazar gunu nobel odul toreninden sonra isvec kralının verecegi yemekte giyilmesi zorunlu olan kıyafet
 • bazen konuşma esnasında küfürü yumuşatmak için aynı karikatürlerde olduğu gibi hipne, döt, sittir vs gibi kelimeler kullanılır.
  battlestar gallactica'da bu anlayıştan yola çıkarak fuck yerine kullanılıyor diye düşünmekteyim, sanıyorum, heralde; dedirten hede...
 • niyeyse sinirimi bozan bir battlestar galactica eğmesi, bükmesi. öyle ki, bir bölümde, şimdi hatırlamıyorum ama sezon üç olabilir, böyle kütür kütür "fuck" demişti biriler de ihya olmuştum, renkleri daha parlak görmüş, psychedelic bir yolculuğa çıkmıştım adeta. ne güzel kelimeymiş. frack aynı tadı vermiyor, aynı gevreklikle tınlamıyor. tınlayamaz da.
 • eyy kendini bilmez battlestar galactica senaryo ekibi...

  anlıyoruz ki, tüm dünya vatandaşlarının canından çok sevdiği "fuck" kelimesi yerine "frak" diye uydurmasyon bir kelime kullanıyorsunuz.

  ve yine anlıyoruz ki, bunu muhtemelen çocukların ahlakı bozulmasın, rtük falan filan diye yapıyorsunuz.

  ancaakk...

  biz küfürle müfürle alakası olmayan masum bir çocuk bile olsaydık, kullanım alanlarına bakarak "frak" kelimesinin bir adet penisin bir adet vajinanın iç kısımlarına doğru penetre etmesi anlamına geldiğini anlayabilirdik sanırım. yine aynı şekilde birine "frak you" dediğimizde bunun "pipimi senini kukuna sokmak istiyorum" demek olduğunu; "fraking ..." demenin "hay pipimi kukusuna soktuğumun ..." demek olduğunu bir süre sonra anlardık sanırım.

  e arkadaşım, sen tamamen aynı kavrama, kelime oyunu yaparak farklı bir isim vermişsin. farklı bir isim de olsa, sürekli aynı şeyi çağrıştırıyorsun. e o zaman niye "fuck" yerine "frak"? bu "ben aptal yerine sandalye diyorum ve sen bir sandalyesin" demek gibi bir şey. "sandalye" demiş olman yumruk yemeyeceğin anlamına gelmiyor.

  amerika'nın rtük'ü falan varsa oralarda, ona sesleniyorum: fuck'a ayak yapıp da frak'e dokunmuyorsan adam değilsin. iki dakika tutarlı ol.