şükela:  tümü | bugün
 • bu yüzdeki falan izleri geçiren bir uygulama türü.
 • yüzdeki leke iz kırışık vb. tedavisinde kullanılıyormuş bu yöntem. oldukça da etkili olduğu söyleniyor. fakat bir kimse de acısından sızısından bahsetmiyor, ki bu tip estetik işlerde genelde öyle bir durum mevcut.ne yöntem olursa olsun aman şöyle mucizevi böyle inanılmaz diye anlatırlar, melaninden girerler pigmentasyondan çıkarlar gerekli gereksiz bilgiler,acıyor mu diye sorunca niyeyse oralar bi muallak.eömm tabi sizin acı eşiğinize bağlı filan. ulan desene açık açık, evet acıyacak yüzün balon gibi olacak ,sonra pul pul dökülecek,2-3 gün (1 hafta diyen de var)toplanamayacaksın diye?
  şimdi ben yaptırmadım, fakat yaptıran tanıdıklarım oldu.tam etkiyi görecek kadar uzun yaptıran olmadı fakat,şişme pullanma durumuna dayanamayıp bıraktılar.zahmeti biraz fazla yani özetle. surat bir de bu, saklayamıyosun da.
  o yüzden ciddi bir cilt probleminiz yoksa çok da öyle atlamayın derim.önce bir dermokozmetik ürünleri deneyin. baktınız olmadı ve cildinizin durumu sizi rahatsız ediyor, o zaman deneyin. ancak hafta içi kesinlikle yaptırmayın. en iyi ihtimal cuma gece yaptırıp iki gün dinlenmek ve yüz az biraz toparlandıktan sonra insan içine çıkmak gibi bir yöntem olabilir. ya da ne zamansa işte izniniz ona denk getirmek.
  özetle iyidir hoştur, eminim ki işe de yarıyordur.fakat bir nekahat süresi var, yarın kalktım oh mis gibi bir durum olmayacak, ona göre yapın planınızı programınızı.
  şu da var ki memleket kırılıyo fraksiyonel lazer diye, sözlükte bunla birlikte toplasan üç entiri var.kimse mi gitmiyor anacım güzellik merkezine?kızlar hüop!!
 • genelde erbiyum yag (er:yag) veya karbondioksit (co2) lazeri ile gerçekleştirilen tedavileri gerçekleştiren lazer..

  genelde iki farklı uygulama yapar; hasarlama ve soyma. hasarlama soymaya göre daha az ağrılıdır, uygulama bölgesinde 1500 mikrona kadar kanallar oluşturulur, seçilen lazere göre bu kanalların içi ısıtılır veya ısıtılmaz, hasarlı dokunun iyileşme süresi, soymaya göre azdır ve mikrona göre değişiklik gösterir. soyma ise üstteki derinin tamamen buharlaştırılması ve alttaki bebeksi derinin normal deri haline gelmesi için fırsat tanınmasıdır. iyileşme süresinde gün ışığına çıkılmamalı ve cilde çok iyi bakılmalıdır, düşük miktarda elastikiyet kaybı olabilir, süreç uygulamanın agresifliğine göre 10-45 gün arasındadır.

  efektivitesi oldukça yüksek bir uygulamadır ama iyileşme süreci olarak aynı şeyi söylemek çok mümkün değildir.

  (bkz: gülü seven dikenine katlanır)
 • cilt dokusunu yenilemeye yönelik geliştirilmiş bir lazer türüdür.ciltteki leke izleri,ince kırışıklıklar,keloid tedavisi uygulama alanlarından bazılarıdır.
 • internette okuduklarınız dışında bu işi tecrübe eden insanların fikirlerini almadan yapmamanızı tavsiye edeceğim uygulamadır.
  cilt yenilemeye, ciltteki sivilce, yara gibi izleri gidermeye yönelik yapılan bir işlemdir ama her ciltte aynı etkiyi yaratmıyor.
  sivilce izlerim için gittiğimde doktor 2 seansın yeterli olacağını söyledi. ilk seans zaten "lazere giriş 101" kıvamında oluyor cildinizde herhangi bir değişim olmuyor. 2. seansta doktor hemen yan çizip aslında senin 3-5 seansa kadar gelmen lazım, izlerin çok derin dedi işin içinden çıktı.

  kendime bile zor itiraf ediyorum. o kadar para verip aslında büyük bir değişim olmadığını söylemeliyim. 2 seans sonrası cildim daha canlı ve aydınlık oldu. ama izlerim hala var. doktor ve internetteki bilgiler fraksiyonel lazerin etkisini 3 ay sonra göstermeye başladığını söylüyor. umarım doğrudur deyip bekliyorum.

  özetle, imkanınız ve gerçekten ihtiyacınız varsa gidin 4-5 seans yaptırın. denemeden anlayamazsınız * işlem çok acıtmıyor. cildinize elektrik veriliyormuş gibi oluyor. 2-3 saat içinde ciltteki kırmızılık geçiyor ancak lazerin yarattığı izler 7-10 gün kalabiliyor. makyajla kapatılamayacak gibi değil ama.

  he bir de ergenseniz sivilcelerinizi ellemeyin yolmayın. cildin tamiri zor arkadaşım.
 • bugün doktorum tarafından önerilen uygulama.

  arkadaşlar daha önce yaptıranlar tavsiyede bulunabilir mi? gerçekten etkili mi?
 • #48580925 nolu entry'den sonra çok fazla mesaj aldığım için güncel bir entry daha girmenin faydalı olacagını dusundugum başlık.

  baştan söyleyeyim bunlar sadece benim tecrübe ettiklerim. herkeste farklı sonuc gösterebilir. ben hala aynı seyi dusunuyorum. işe yaramıyor, bende yaramadı. aradan üç yıl geçmiş, cildimde fraksiyonel lazerden kalan olumlu bir değişim yok.

  ben cildimdeki hafif oyuklar için gitmistim. hani sivilcelerden sonra çukurlar olur yer yer ciltte. hah onlar icin işte. ancak o dönem birkaç aylığına güneş lekelerim kaybolmustu sadece. bir de hafif bir parlama, canlanma. lazer etkisini yitirince lekeler de geri geldi. oysaki duzenli günes kremi bile kullanıyorum.

  bana mesaj atan herkese prp ile bunu karsılastırmalarını tavsiye ettim. enazından o işlemde puruzlu bolgeye kendi trombositlerinizden olusan zengin bir plazma enjekte ediyorlar. ancak dikkat, bu işlemlerin hic birisi kalıcı degil. mesela prp icin de klinikler ancak 10 seanstan sonra uzun sure kalıcılık saglar diyebiliyorlar.

  zaten doktorunuz dürüstse kendisi de bunun zaman zaman yenilenmesi gereken bir tedavi yontemi oldugunu soyleyecektir. paranız varsa deneyin cunku kim ne derse desin "ya bende ise yararsa?" diyeceksiniz.

  veya kendinizle barısık olun. cildiniz size yasam kalitenizi düsürecek seviyede bir rahatsızlık vermedigi sürece paranızı katma degeri olan seylera harcayın. mesela saglikli beslenin. cildiniz parlayacaktır*