şükela:  tümü | bugün
 • framer'ın birkaç ay önce tanıttığı aşmış, yeni app protatipleme aracı. framer studio'dan farklı olarak component oluşturma özelliği ve bu component'leri de içinde gömülü store'dan yayınlama/indirme özelliği getirilmiş. hali hazırda yüzlerce component mevcut; material kit, ios kit, font awesome vs gibi.

  ayrıca bir diğer büyük özelliği ise tüm elementlerin scriptable olması. dümdüz javascript yazarak animasyon oluşturabiliyor, hatta tüm ekranlarınızın react native çıktısını alabiliyorsunuz.

  fiyatına gelecek olursak, tek kişi için aylık $14 gibi bir ücreti var. şirketiniz için takım lisansı da alabilirsiniz fakat onlar için fiyat almanız gerekiyor. ayrıca 14 günlük bir ücretsiz deneme süreci de mevcut.

  sadece bir saat kurcalayarak sıfırdan öğrenebilirsiniz, aşırı kolay ve zevkli kullanması.
  bonus olarak şöyle bir tip vereyim, bir component eklediğinizde içeriğini editleyebilmek için (başka component eklemek, text'i değiştirmek vs.) sağ tıklayıp "deatach from master" demeniz gerekiyor, yoksa kilitli kalıyor ve sizi uyuz ediyor.

  https://framer.com/
 • adobe xd ile birlikte prototip geliştirmek için kullandığım fantastik araç. xd prototip sunumu konusunda çok kullanışlı olsa da, daha fazla etkileşim gereken projelerde genelde tasarım kısmını xd ile halledip, prototipleme kısmında buraya geçiş yapıyorum. business tarafı da oldukça memnun kalmış olmalı ki takım lisansını edindiler hemen.
  göreceli bir durum ama principle'a bir kere ihtiyaç hissettirmedi. kullanınınız, kullandırtınız.