şükela:  tümü | bugün
  • ana love ve baba cobain ultrasonda gördüklerinde fasulyeye benzettikleri için bean adını alan, kurt cobain'e de courtney love'a da acayip benzeyen çocukları.

edit: aslında düşündüm de hepsinden çok sibel can'a benziyor.
  • şu kadarını söyleyeyim: bu kıza yanlış gözle bakmak racona terstir.
  • yaşamak zorunda kaldığı hayata hakikaten üzüldüğüm kızcağız.

el kadar çocuğa sahip çıkamayıp velayet kendisindeyken devamlı uyuşturucudan tutuklanan, rehabilitasyona giden sorumsuz annesi bir tarafta, belli ki asıl amacı oğlunun servetine konmak olan babaannesi diğer tarafta, 'azcık babana çekeydin' diye sızlanıp duran nirvana hayranları ve 'anan gibi hakikatlı riot girl olamadın' minvalinde gerzek gerzek konuşan courtney love fanatikleri, medya ve daha neler neler...

ısrarla söylemiş kendisi de 'ben ünlü olacak hiç bir şey yapmadım, tesadüfen ünlü oldum' diye. sokulmak istendiği kalıplardan bıktığı o kadar belli ki.

mtv'de america's sweetheart'ın kayıt ve turne aşamalarını gösteren bir belgesel izlemiştim. courtney love yine kayıt esnasında sinir krizleri falan geçiriyor, sonra bir ara tutuklanıyor. o süreçten sonrasında kendi ağzıyla anlatıyordu courtney, 'kızıma söz vermiştim, tutmadım. o kadar sorumlu bir çocuk ki sadece gözlerime bakıp onu çok hayal kırıklığına uğrattığımı söyledi, en acısı da buydu, haklıydı.' diye.

dimdik ayakta durup kızını en güzel şekilde yetiştirmek varken o yaşta bir çocuğu çeşitli travmalara uğratıp yalnız bıraktı.

insan olan sırf birilerine kara çalmak için kızına şu yakıştırmayı yapar mı?
    http://www.spin.com/…s-dave-grohl-never-creeped-her

hasılı kelam, bu kız pırıl pırıl bir genç kız. babasına benzemek zorunda değil elbette, ben olsam bana da fenalık gelirdi bu muhabbetlerden ve mümkünse kendimi uzak tutardım. babasız büyümenin ne olduğunu bilmeyen insanlar tarafından abuk sabuk muhabbetlere konu ve muhattap ediliyor, kim bilir nasıl sızlıyordur içi.

adam bir müzik dehasıydı, ama ruh sağlığı yönünden berbattı. anası daha da beter, hayattayken yanında olamadı çocuğunun. bunlardan birine çekip intihar mı etsin, bağımlı mı olsun?

bence varsın, aşkımızın meyvası aytek gibi müzik dehasından, entelektüellikten ve yetenekten yoksun olsun, ama çok mutlu olsun, doya doya yaşasın.
  • anasiyla babasi kendisini sonogramdan gorup fasulyeye benzetince dogmadan "bean" diye adlandirilmis, dogunca da ikinci isim olarak bunu almis kisi. su anda kendisi "rock n' roll'u kurtaracak kisi" olmaktan cok uzakta bir yola dogru gitmektedir. yasi daha erken diye umitlerimizi koruyoruz simdilik. "muhtac oldugu kudret damarlarindaki asil kanda mevcut" diyecem ama courtney karisi kanini sulandirdi cocukcagizin.
  • kurt cobain ve courtney love'ın kızı.. 18 ağustos 1992, saat 07.45'te doğmuş.. sliver'ın klibinde bebeklik hali görülebilir.. sarı saçlı, mavi gözlü $eker bi kızdı son gördüğümde.. a$ağıdaki yazı da onun durumunu çok güzel anlatıyo bence...

your father was a madman,
    to some he was a king,
    your mother a useless wench,
    a whore who couldn't sing.
    you a child of tasteless fools,
    a child of cowardly love,
    a night of rage, a night of sex,
    and they thought it was enough.
    i'd take you in my home,
    and mother you as i see fit,
    take you from that useless hag,
    and that life of pseudo-wit.
    a coward you called father,
    a vile mother they chose for you,
    a life of endless insanity,
    a life of pointless woo.
  • büyüdü tabi normalen gelişti 2 sene önce i-d'ye çıkarken şimdi harper's bazaarda boy gösterdi çeşitli kılıklara sokmuşlar kızı kah greaseden sandy olmuş kah evitaydı,beauty and the beastti diye.zygomaticussuz kızımız her ne kadar çene yapısıyla babasına benzese de etleç yüzünü kimden aldı bilemiyorum çünkü kendisinde fena halde hamiyet tipi var.
    (bkz: http://bp2.blogger.com/…0-h/frances bean cobain.jpg)
  • açıklaması gereksiz olmuş, kimse seni merak etmiyor bebeğim, biz senin babanın samimi bakışlarıyla söylediği şarkılarını sevdik, grubunu da pek sevdik ayrıca, sadece babanla da ilgili değil, zevk renk farklı olabilir tabi ama film öncesi böyle bir açıklama reklam kokuyor, evet reklam, tepki yaratır demeyin aksine ilgiyi artırır.
  • 14 yasina basmis. babasinin* kıyafetlerini giyiyormus, onun gibi pasakli oldugunu belirtmis röportajında. bir gazetede rastladigim haber ve fotograflar oylesine sasirtti ki beni, hala cocuk hatta bebek zannediyordum ben onu. boyle bir anda gazetede rastlayınca kurt cobain in intiharından bu yana 12 sene gectigine inanamıyor insan.

(bkz: yaslandiginin farkina varmak)
  • babasının intiharının ardından, benzeri bir hislenmeye sahip olmaması ve bir gün bir mektupla tetiğe dokunmaması için, çevresindekiler tarafından olabildiğince yüzeysel yetiştirilecek olan kız çocuğudur. bir nevi dişi buda sendromu yaşayıp da dünyayı kendi gözleri ile keşfe çıkarsa, çok ilginç şeyler yapabilir. eğer dondurmalı ve kremalı mtv sarayından çıkmazsa, gitgide şişmanlar ve kot pantalonuna bile rahat girip çıkamaz.
  • daha dün bir çocukcağız değil miydi bu kızımız, hayat nasıl da çabuk geçiyor. babacığı da göreydi mürvetini keşke.

(bkz: gelin olmuş gidiyorsun)