*

şükela:  tümü | bugün
  • önümüzdeki 24 saat içinde florida eyaletinin ağzına sıçması beklenen doğa olayı. charley kasirgasi, ki hurricane andrew'dan beri en güçlü kasırgaydı, daha başta kategori 4 olarak sınıflandırılmazken bu çakal kasırga şimdiden o statüde ve 145 mil hızında rüzgarlarla püfür püfür ilerlemektedir. daha geçenlerde üstünden geçen charley'den dolayı dağılmış olan florida'nın bu mevzudan sonra kendini ne kadar zamanda toparlayabileceği muammadır artık. allah baba bu swing state'e "bush'a oy vermeyin tepemi attırmayın" mı demektedir acaba.
  • cuma gunu (3.9.04) okullarin, isyerlerinin, bilumum resmi dairenin kapali olmasina yol acan kasirga. yaklasik bir milyon kisi icin tahliye karari var ve kiyilarda yasayanlar ic bolgelere kadar butun yollari ve otelleri doldurmus durumdalar. kasirganin cumartesi ogle saatlerinde karaya cikmasi bekleniyor. ruzgar hizi charley kasirgasi ile hemen hemen ayni olmakla beraber, alaninin genis olmasi ve yavas ilerlemesi sebebiyle, charley'nin verdigi zarardan fazlasini vermesi bekleniyor. bu arada marketler cekirge surusu gecmis goruntusunde; ozellikle su ve isitilmadan yenebilecek konserve namina bir sey bulabilmek nerdeyse imkansiz.
  • nasil da esiyor icli icli. aha agaci kirdi, gacayim.
  • kasirganin florida'yi terketmesinin uzerinden dort gun gecmis olmasina ragmen, hala 700.000'den fazla kisinin elektrigi yoktur. sanirim yetkililer "hele ivan da * bir gecsin de, hepsine birden bakariz" diyorlar.