• fc barcelona'nın yardımcı antrenörü, guardiola'nın barcelona b günlerinden sağ kolu olan katalan eski futbolcu.
  • mourinho'yu şamarlayarak milyonların hislerine tercüman olan katalan.. bunların genlerinde var otoriteye haddini bildirmek.
  • pep guardiola'nın ardından, barcelona'nın yeni teknik direktörü olarak açıklanan isim.
  • barcelona da başarılı olabilir zira mourinho kendisine el vermiştir. şaka bir yana biraz vikipedia bilgisi vereyim. 1969 doğumlu olan vilanova, futbolculugunda barcelona alt yapısından yetişmiş ama as takıma girememiş bir ortasaha oyuncusuymuş. oynadığı profesyonel kulupler sırasıyla barcelona b, figueres, celta, badajoz, mallorca, lleida, elche ve gramenet. 2007–2008 sezonunda yardımcı antrenör olarak barcelona b'ye dönmüş ve o zamandan beri guardiolanın yardımcılığını yapmaktaydı.
  • kankası morinho ile karşılaşacağı ilk maçta smeckdown'dan esintiler sunması muhtamel olan efsane teknik adam. alex ferguson ve wenger gibi sırf para için bu işi yapan moruklar feyz almalı bu reisten.
  • barcelona'nın farkının kanıtı olan teknik adam. sisteme olan bağlılık ve onlarca üst düzey teknik adam varken yine ekipten birinin tercih edilmesi takdire şayan.
  • aynı sistem uygulayacağı için başarılı olursa hakkında muhtemelen "bu takımı babam da şampiyon yapar" falan denilecek kişidir. o kadar tanımıyorum ki ilk gördüğümde ukraynalı bir model ya da rus bir tenisçi sanmak üzereyken ortadaki tito'yu gördüm. tito'yu görmek ne ki lan? babayı görmek gibi oldu. umarım kendisi babayı görmez bu arada. hayırlısı olsun.
  • barcelona'nın del bosque'sidir.
  • andoni zubizeratta, "pep ilk olarak ayrılmak istediğini açıkladığında buna inanamadım. ama bana her zaman oyunun devam ettiğini söylerdi. onun yerine birini göreve getirmek çok zor. ama bir gün tito vilanova uzun zamandır burada bizimle çalışıyor. neden o göreve geçmesin diye düşündüm. o bu kulübün bir parçası. pep'ten farklı biri. ama tito o kişi. biz her zaman markete gitmeden önce evimize bakarız. tito'muz var." diyerek kulübün başına geçirdiği yeni teknik direktörümüz...

bu durum bile barcelona'nın neden diğer takımlardan daha farklı olduğunun bir göstergesidir...
  • zubizeratta'nın "tito'nun üzerinde cok baski olacak mi? elbette, burasi barça..." dediği gibi yeni görevi kolay olmayacak teknik direktördür.
hesabın var mı? giriş yap