şükela:  tümü | bugün
  • 4 temmuz 1991 roma doğumlu genç piyanist ve bestekar. ileride adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor.

(bkz: http://www.francescotaskayali.com/)

2 ay önce verilmiş el vampiro uktesi bu.
  • spotify'da tesadüfen keşfettiğim dört albüm sahibi türk-italyan müzisyen. genç ve başarılı. piyano parçalarını çeşitli italyan şirketlerine, belgesel, kısa film ve reklam yapımcılarına satmış. özellikle italya'da ünlü. geleceği çok parlak gözüküyor.
  • iş yaparken arada huzur verici şarkılar dinlerim bunlar genelde enstrümantal klasik parçalar olur ben yazarken, onlar arkada çalar neyse spotify da listeden rastgele şakılar çalıyor 1,2 gün aynı listeyi dinledim listenin içerisinde başarılı sanatçıların gayet ünlü eserleri vardı ama aralarından bir parça dikkatimi çekti tekrar tekrar dinledim belki üst üste on kere dinlemişimdir tınısı sizi o iş ortamının bilinen kasvetinden çıkarıp parklara, bahçelere salıyor ve bunu yaparken içinize bir güven, bir güç aşılıyor. belki de bir “herşey güzel olacak” hissidir bilemiyorum.

uzatmadan ismine bakayım dedim francesco taşkayalı-addio al terminal vay be türkmüş dedim kendi kendime sonra araştırdım internette kendisi hakkında çok fazla bilgi yok belki de ben bulamadım kendisi italya doğumlu bir çok yerde konserler vermiş istanbul’da dahil.

neyse olay türk veya italyan oluşu değil ekşisözlük gibi bir yerde hakkında sadece bir entry olması bence daha fazlasını hakediyor kendisi eğer buraları okuyorsa başarılarının devamını diliyorum.
  • (bkz: addio al terminal)
    (bkz: taksim)
  • bugun turkiye saatiyle 16.30'da canli yayinda piano week milano kapsaminda calacak olan muzisyen.