şükela:  tümü | bugün
 • arsenal'in 17 yaşındaki yeni oyuncusu fransa 3. lig takımı stade lavallois'dan geldi. fransa u-17 milli takımında da forma giyiyor. defansif ortasaha olarak görev yapmakta. wenger kendisi için, " pas yüzdesi yüksek, güçlü, agresif bir ortasaha oyuncusu." demiş. bu bağlamda, coquelin'i oyunun merkezinde görevlendireceğini açıklamış.
 • arsenal'in bugün oynadığı norwich city maçında sagna'nın sakatlanmasıyla oyuna giren ve müthiş bir performans sergileyen 1991 doğumlu oyuncu. özellikle hücuma olan katkısıyla bir hayli dikkatimi çekti.
 • önümüzdeki sezon için freiburg'a kiralanmıştır.
 • şu an devam etmekte olan freiburg - wolfsburg maçında ters basarak sol ayak bileğini fena kırdı. geçmiş olsun.
 • 2008-2009 sezonundan beri fındık fıstık olarak arsenal kadrosunda bulunan, ara ara kiraya gönderilen (2010-11 lorient, 2013-14 freiburg, 2014-15 ilk yarı charlton athletic), bu sezonun (2014-15) ilk yarısı kirada oynadığı championship liginde bile doğru düzgün forma giyememesine rağmen, 2. yarıda kiradan geri çağırılıp premier lig'de 2 aydır ilk defa düzenli olarak ilk onbirde oynayan, fena da bir performans vermeyen 1991 doğumlu (23) fransız defansif ortasaha.

  extra bilgi : ismi fransızcada 'kokülağ' diye telafüz edilmektedir. bu yüzden anasını ve babasını asla affetmez ve geceleri içten içe efkarlanır ve bazı bazı, gizli gizli ağlar.
 • müthiş bir savunma bilgisi var bu adamda. oyun zekası da diyebiliriz. yaptığı interception ve tackle'lar bu zekanın göstergesi. şu an ligin en iyisi pozisyonunda istatistik olarak da. rakip hızlı ataklarında hep doğru pozisyon alıyor ve topu çalamasa da savunmanın yerleşmesi için zaman kazandırıyor. yalnız top tekniği konusunda sıkıntıları var. belki oynadıkça bu açığını da kapatabilir. hırsına ve mücadelesine söyleyecek bir şey yok zaten.

  şimdilik bir patrick vieira değil ama arsenal savunmasını ayağa kaldırdığı kesin.
 • thierry henry'nin 3 dakikalık görüntülü analizle yeteneklerini özetlediği futbolcudur. gerçekten o mevkide bu kadar zeki bir futbolcu daha önce görmemiştim.
 • eğer arsenal'e karşı oynayan takımsanız bu adam oldukça rahatsız edici bir deha. defansif anlamda müthiş bir zekası ve becerisi var, sürekli oynadıkça daha da artacaktır. makalele, mascherano tarzı bir futbolcu üstelik 1991 doğumlu. 29 yaşına kadar tam performans oynayacağını düşünürsek, arsenal'in o sakatlık belası da bulaşmazsa 5 sene daha aktif olarak güzel futbol seyrettirecek delikanlıdır kendisi.
 • thierry henry'nin deyimiyle "the police officer"