şükela:  tümü | bugün
  • dunya kupasinda yildizlasan paraguayli super sag kanat oyuncusu.palmeiras'ta oynar.frikikleriyle bizi hasta etmistir.
  • palmerias'ta oynadığı süre içerisinde 57 gol atmışlığı vardır ki bu bir defans oyuncusu için bir hayli fazladır. roberto carlos v2. şu an paraguay 2. lig takımlarından club rubio nu'yu çalıştırmaktadır.
  • güney afrika maçında 2 golün de mimarı olmuştu bu arkadaş. ilk golde ceza sahasının dışından içe doğru (kaleciye göre ters yöne) kavis vererek yaptığı ortayı kaleci ıska geçmiş ve uçarak gelen roque santa cruz'un kafasıyla top buluşmuştu.

    ikinci gol ise tam bir terzi işiydi. ceza sahası dışında sol çaprazdan frikik kullanacakken, babam çok net kaleye vuracak demişti. neticesinde golü sanki biz atmışız gibi sevinmiştik evde.

    ariel garce ile karıştırılmamalıdır.
  • ariel garce ile nasıl karışacağını merak ettiğim oyuncu. bunu latin amerika'nın herhangi bir noktasında deseniz sizi ıslak sopayla döverler. bu adam 2002 güney kore-japonya dünya kupası'ndan sonra nasıl oldu da avrupa yapamadı hiç anlamadım. ispanya ligi'nde ortalığın tozunu attıracak kadar iyiydi. 2002'de 31 yaşındaydı kabul ama 1-2 sene de olsa valencia'da, villareal'de oynardı bence. en olmadı premier league'e yeni çıkmış bir takımın sağ bekinde liderlik yapardı.

    tabii ki bu muhabbetler için artık çok geç. arce teknik direktör olarak 2011'de paraguay milli takımının başındaydı, berbat sonuçlardan ötürü 1 sene sonra kovudu. arada geçen sürede kendini tekrardan parlattı ve geçen sene tekrardan milli takımın başına geçti. belli başlı bazı adamları milli takımdan yollayıp yollayıp geri çağırmak bir tek bizim milli takım adetimiz değilmiş, paraguay'da başka teknik adam mı kalmamış nedir? paraguay'daki ikinci seferinin de pek olumlu geçeceğini düşünmüyorum ben.