şükela:  tümü | bugün
 • fallout 2 oyununda mutant canlilari yok etmeye yeminli oldugu halde kendisi de sibernetik bir varlik olan, ikinci oyunun en buyuk bossudur. oyun bossudur yani kisaca..

  zaten bir aralar da yolumuza cikar bu, iki tane power armorlu tip ile uc koyluyu tarayarak paramparca ederler

  en son oilrig'de bu herifi gebertmek sureti ile oyun kazanilir. ozel de bir repligi vardir oyun sonunda, hayran kalinasidir ve fallout2'yi aklimiza kazir (pek bir ozelligi olmayan bir replik olsa da)

  (bkz: buyuk oyunlardan buyuk replikler/#875451)
 • üzerine sağ tuşla tıklayınca info ekranında 999 hp yazdığını görürüz.
 • bozar ya da gauss gun'un aslanlar gibi armor penetration'u olmazsa gebermeyen herif. bir de girişteki enclave çavuşu ile erlerin desteğini alırsanız horrigan ayaklarınıza kapanır, yalakanız olur, olur ki ne olur...
 • yanıma aslan parçası enclave sergenat ve dadaşlarını aldım, turretleri bunun üstüne çevirdim, sonra geçtim kenara televizyon izler gibi izledim katliamı. herif bütün güruhu silip süpürünce geçtim karşısına gauss rifle'den bir mermi (2mm ec) koydum iki kaşının arasına yarıldı gitti. horrignmış. senden büyük gauss rifle var.
 • ne pis bir adamdır frank horrigan..

  random encounterlarda çiftçilere ateş açtırdığını gördük.
  brotherhood of steel'a götünü silerken seyrettik.
  deathclawları soykırışını* izledik.

  "amına kodumun çocuğu" dedik, sinire kestik. karate filmlerinde dayak yiyip yiyip kötü adamın bir lafına sinirlenip coşan hırs bebelerine döndük. ilk karşılaşmada "allahınız var mı uleaan" diye pulse riflela saydırıp hemen ardından elimize aldığımızda ettiğimiz küfürler? dizini yere koyup kafayı dinlemek için çömeldiğinde, pozlar yaptığında parlayan o umut neydi öyle?

  sonra mertlik bozuldu tabii, yok sergeant granite'lar, yok security override kartları. delikanlılığa sığar mıydı ulan? taretler olmasa, çölde birebir kapışsak yer miydik frank'i?

  fallout oyuncusunu soru işaretinden soru işaretine, hesaptan hesaba, o şöyle dese ben şöyle derdimden o şöyle dese ben şöyle derdime sürükleyen bir karakter, kanımca varolmuş en karizmatik kötülerdendir "gizli ajan (dalyan gibi bir insanoğlu, altı nokta körler derneğinden mi gizlenecek, taşı toprağı mı jurnalleyecek bilemesem de) frank horrigan"; makam aracı vertibird olan antikahraman.

  nasıl bir sestir be abi fakat o? taşak oğlanı olmak pahasına itiraf ediyorum ki frank horrigan dublajını taklit edebilmek için uzun süre çaba sarfettim, olmadı, olamadı. her plasma cannon salvosunda ölüme yaklaştığımızla, super stimpack arsızı olduğumuzla kaldık, ikiye ayrıldıktan sonra son darbeyi vurduğumuzda ayrılan kafasını yanımıza alıp alamayacağımızı düşündük, enclave hatırası hesabı.

  kendisini öbür dünyaya intikal ettirdikten sonra karakter ekranında kills hanesine bakarsanız oyun boyunca öldürdüğünüz genetik mühendisliği harikası psikopat cyborg katillerin sayısının 1 olduğunu görürsünüz, eliniz ayağınız boşalmış olsa dahi çeneniz bir "hıaaahıaaa haaa" için yeterli kuvvete sahiptir hala.
 • fallout 2 bitirdikten sonra (hemen hemen) her oyuncunun , "lan şunun da silahini alabiliyo muyuz acaba?" diye düşündüğü karakter. zira fallout evreninde herşey pek bir serbesttir ama , bu elemanin silahi alinmaz. saygidan midir kadir kiymetten midir bilinmez ama , "boru içine bağirir gibi" bir sesi vardir kendisinin. seveninin çok olmasinin sebebi ise big bad boss olmasidir. tektir.
 • bir defasında editor ile yücelttiğim bir adamımla ayağına kadar gidip tek fiskede indirdiğim eleman.
  kodum mu oturtuyordum o zamanlar tabiri caizse...
 • kendisini marcus'a da sesini veren michael dorn seslendirmiştir.
 • fallout'un göndermelerinden biridir.

  in the line of fire'da, clint eastwood'un canlandırdığı frank'in görevi de amerikan başkanını lavuk gibi korumaktır. iyi bir halt ettiğini sanır falan, triplerdedir. clint eastwood da film için o yaşla başla mutant gibi koşup, hoplayıp zıplamış sonra, o da var.
 • darth vader'a olan yüksek benzerliği de gözden kaçmaması gereken ayı, dombili.