şükela:  tümü | bugün
  • genelliklen spielberg filmlerinin yapımcısıdır..abinin has adamıdır yani...öyle kellli felli, iyi bir adama benziyor...indiana jones ların dvd ekstralarında görmüştüm; o filmlerdeki yılanları bulan, sıçanları getiren spielberg in tüm nazlarını çeken iyi huylu bir büyüğümüz...
  • eski bir satranç ustası...atak oyunları ile tanınır...
  • sans eseri katildigim, ve nedense benden baska sadece alti-yedi kisinin daha bulundugu bir basin toplantisinda tanisma firsati buldugum yapimci. yorgun olmasina ragmen, toplantidan sonra uzun uzun sohbet etmesi, yanimda goturdugum dvdleri imzalamasi, ve hatta orada bulunan esi ve filmin executive producer'i kathleen kennedy'e gidip, "kate baksana dvdler getirmis, hadi imzala" deyip onu da sohbetin icine cekmesiyle cigerimi yedi, kalbimi caldi kelini sevdigim frank amca.
  • yönetmenlikte pek başarılı olmayan (bkz: arachnophobia) (bkz: alive) (bkz: congo), fakat iş yapımcılığa gelince karısı kathleen kennedy ile birlikte akan suları durdurabilecek bir adamdır kendisi. bir çok spielberg filmiyle birlikte back to the future, bourn trilogy ve sixth sense gibi filmlerin de altında imzası bulunur. ancak son dönemde, özellikle m. night shyamalan'ın batan kariyeriyle de kendisi ilgilenmiş ve hayal kırıklığına uğratmıştır, son bariz örnek the last airbender olmuş gibi görünüyor.

    bunlar dışında kendisi futbola bayılıyor, twitter mesajlarının yüzde 80'i futbol üzerine. hatta bugünkü 2 temmuz 2010 hollanda brezilya maçını ilgilyle takip etti ve hollanda'nın geri dönüşünü kutlamayı ihmal etmedi.

    son olarak, riaders of the lost ark'ta, iri kıyım elemanın kafasını traşlayan ve wing olarak anılan deneysel nazi uçağının pilotu kendisidir. rolün esas sahibi tunus'a alışamayıp hastalanınca "iyi bari ben yapayım" diyerek kabine geçmiş ve 50 - 60 derece sıcakta elinden geleni de yapmıştır.