şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 28 temmuz 1998 ixelle-belçika doğumlu olan ruanda asıllı basketbolcu. ailesi 5 yaşında fransa'ya göç ettikten sonra, fransa vatandaşlığına geçmiştir.

  kendisi şu anda 196 cm boyunda ve jenerasyonun en önemli oyuncularından biri. 2019 yılına kadar sig strasbourg takımıyla sözleşmesi var.

  uzun boyuna rağmen, oyun kurucu olarak oynaması kendisine çok avantaj sağlıyor. 2014'teki u16 şampiyonasında fransa şampiyon olurken, takımın önemli isimlerinden biriydi. 2016 u18 şampiyonasında turnuvanın yıldızı oldu. turnuvayı 28 dk. ortalamayla 15s- 3r- 4.5a- 2.2tç- 1.2b /3.3tk ortalamalarıyla tamamlarken, mükemmel şut attı. yarı final ve finalde toplamda 11/14 üçlük attı, fransa şampiyon olurken, mvp oldu.
 • muhtemelen 2017 nba draftı 'ında ilk 10'dan seçilecektir. fiziki açıdan nba'e kolay uyum sağlayabilir ama yetenek olarak henüz patlama yapamadı.
 • buralar çok değerlenecek, son yılların en iyi avrupa fundamentali almış ama zenci atletizmine sahip oyun kurucusu yetişiyor.

  belki ilerde finaller mvp'si ödülü dahi olan tony parker'dan bile daha değerli bir oyuncu olacak,

  umarım knicks seçer ve porzingis ile birlikte harika bir ikili olurlar, new york'u iki avrupalı sürükler.

  porzingod point god elele, yürüyelim lebron sonrası finale.

  http://www.draftexpress.com/…frank-ntilikina-77051/

  video gerçekten muazzam.

  edit : knicks seçti , porzingod ve point god olacaklar.
 • 19 yaşındaki fransız oyuncu frank ntilikina'yı dallas 2017 nba draftında 9.sıradan şeçmeyi planlıyor. bi de üstüne sıg strasbourg'dan koçu olan , ayrıyetten de zeka özürlü thomas heurtel'in de oynadığı fransa milli takımını çalıştıran vincent collet'i de antröner kadrosuna katmak istiyor.
  dallas mavericks, ntilikina'nın gelişimi için böyle bi adamı getiriyorsa demek ki ntilikina'da bi cevher gördüler. izlemedim ama franchise oyuncusu olmasını öngörebilirler. mock draftta 5. sıradaydı ama son aylar listede geriledi.
  https://youtu.be/l8qb62rcaz0
 • aha yazıyorum buraya, 3 sene sonra gelip bakarsınız. (bkz: draft bust)
 • fransa lig final serisinde çok büyük oynuyor. sezon boyunca arada parladı ama yarı final ve finalde ışıl ışıl. beni göt etmesinin dışında, sürpriz bir sıradan draft edilebileceğini düşünüyorum.
 • erken konuşmak iyi değil ama ny'nin elinde patlayacak gibi. olmazsa phil jackson, tası tarağı toplayacak
 • 2017 nba draftı'nda new york knicks tarafından draft edilen, strasbourg'dan gelen 18 yaşındaki fransız point guard. 6.5" boyuna rağmen, 7" wingspan'i var. ofansif özelliklerinin şüpheli, ama defansif olarak çok efektif olduğu söyleniyor. knicks adına beklenmedik bir seçim oldu, ama ilginç bir şekilde sbnation'un blogger'larına yaptırdığı mock draft'te, knicks blogger'ı posting and toasting bu kardeşi yazmış.

  bence knicks bu arkadaş yerine monk'u almadığına pişman olacak. olsun zaten. sene olmuş 2017 phil jackson ne arkadaş?
 • draft'tan sonra fransa'ya dönüp fransa ligi finali 5. maçına çıkacak olan guard. profesyonel bir ligde oynayıp draft edilen birkaç basketbolcudan biri 2017 draft'ındaki. new york knicks tarafından seçilmesi biraz sürpriz olarak karşılandı.
 • 2017 nba draft'ı 8. sıra seçimi olan point guard.

  new york knicks tarafından seçildi.