şükela:  tümü | bugün
  • beirut/zach condon sayesinde haberdar oldugum '87 dogumlu ofwgkta uyesi, muzisyen, soz yazari. ve yine zach'in tavsiyesi uzerine playlistimde yerini alan novacane isimli sarkisini dinleyebildim henuz. r&b cok tarzim olmasa da kulak vermekte fayda var diye dusunmekteyim.

2011 cikisli debut ep'si icin: (bkz: nostalgia, ultra)
  • nostalgia isimli albümü -ya da ep si herneyse- bağımlılık yaratan,süper yetenekli insan evladı.
  • nostalgia, ultra adlı ep'sinden sonra müzik dünyasında dikkat çeken yüksek potansiyelli, şuh sesli müzisyen. asıl patlaması jay z ve kanye west'in watch the throne albümünde 2 şarkının vokalini üstlenmesiyle olmuştur. ayrıca beyonce'nin son albümündeki 'i miss you' şarkısı kendisine aittir.

şu sıralar coldplay ile turnededir.
  • kadın düşmanı ve homofobik şarkı sözleriyle nam yapmış hip-hop kolektifi odd future'in en has adami. ilk askinin bir erkek oldugunu aciklayarak kalplere girdi. surada cok aciklayici bir yazi mevcut: http://kaosgl.org/sayfa.php?id=11769
  • bir nota sasmadan albumunu canli okuyan sanatci. zenmaster popmaster
  • tam anlamıyla klas hiphop - r&b nasıl yapılır onu göstermiş olan, geleceği parlak şarkıcı. blues-soul hop mu desek tarzına bilemedim.
  • 2012'in en iyi albumunu yapan genc. an itibariyle otesi yok.
  • albumuyle bu yazı kopardı (bkz: sweet life)
  • adını ilerleyen günlerde daha çok duyacağımız biri. watch the throne'da made in america ve no church in the wild ile tanıdım ben kendisini. albümdeki en sevdiğim iki parçada yer alıyordu bu adam. ve şimdi, watch the throne'dan bir yıl sonra, kendi albümü channel orange ile her yerde karşıma çıkmaya başladı. birkaç gündür albümü dinliyorum da, şahane bir şey olmuş. şunun güzelliğine bakın lütfen: http://www.youtube.com/watch?v=hfywq2aebic#t=8m21s
  • ofwgkta üyelerinden ve bu oluşumun tyler the creator ile birlikte başını çeken müzik sanatçısı, şarkı yazarı, prodüktör. kendisi için yeni nesil r&b ekolü diyebiliriz. nitekim, çalışmaları kısa sürede beğeni topladı ve büyük bir hayran kitlesi edindi. yabancı müzik blogları için altın madeni haline geldi. nostalgia ultra albümünden sonra channel orange ile standartı tutturması kendi temelini güçlendirdi, kalıcı oldu diyebiliriz.