şükela:  tümü | bugün
 • beirut/zach condon sayesinde haberdar oldugum '87 dogumlu ofwgkta uyesi, muzisyen, soz yazari. ve yine zach'in tavsiyesi uzerine playlistimde yerini alan novacane isimli sarkisini dinleyebildim henuz. r&b cok tarzim olmasa da kulak vermekte fayda var diye dusunmekteyim.

  2011 cikisli debut ep'si icin: (bkz: nostalgia, ultra)
 • nostalgia isimli albümü -ya da ep si herneyse- bağımlılık yaratan,süper yetenekli insan evladı.
 • kadın düşmanı ve homofobik şarkı sözleriyle nam yapmış hip-hop kolektifi odd future'in en has adami. ilk askinin bir erkek oldugunu aciklayarak kalplere girdi. surada cok aciklayici bir yazi mevcut: http://kaosgl.org/sayfa.php?id=11769
 • tam anlamıyla klas hiphop - r&b nasıl yapılır onu göstermiş olan, geleceği parlak şarkıcı. blues-soul hop mu desek tarzına bilemedim.
 • 2012'in en iyi albumunu yapan genc. an itibariyle otesi yok.
 • albumuyle bu yazı kopardı (bkz: sweet life)
 • adını ilerleyen günlerde daha çok duyacağımız biri. watch the throne'da made in america ve no church in the wild ile tanıdım ben kendisini. albümdeki en sevdiğim iki parçada yer alıyordu bu adam. ve şimdi, watch the throne'dan bir yıl sonra, kendi albümü channel orange ile her yerde karşıma çıkmaya başladı. birkaç gündür albümü dinliyorum da, şahane bir şey olmuş. şunun güzelliğine bakın lütfen: http://www.youtube.com/watch?v=hfywq2aebic#t=8m21s
 • ofwgkta üyelerinden ve bu oluşumun tyler the creator ile birlikte başını çeken müzik sanatçısı, şarkı yazarı, prodüktör. kendisi için yeni nesil r&b ekolü diyebiliriz. nitekim, çalışmaları kısa sürede beğeni topladı ve büyük bir hayran kitlesi edindi. yabancı müzik blogları için altın madeni haline geldi. nostalgia ultra albümünden sonra channel orange ile standartı tutturması kendi temelini güçlendirdi, kalıcı oldu diyebiliriz.
 • ilk albümü channel orange ile ortalığı dağıtmış yeni nesil r&b sanatçılarının son aylarda en fazla öne çıkanı. geçtiğimiz yıl çıkardığı nostalgia, ultra mixtapesi ardından watch the throne'da yer almasıyla başarılı olacağını göstermişti. bunların üzerine birde piçforkun gazlaması ve eşcinsel olduğunu açıklamasıda eklenince büyük bir patlama yapacağı belli oldu fakat channel orange bu reklam kokan hareketler olmasaydı da kanımca yine bu kadar ses getirebilirdi.

  uzun süredir bu tarzda müzikal açıdan yerlerde sürünen şarkılar dinlemeye alıştığımızdan frank ocean'ın yaptıkları çok farklı geliyor. bu farklılık öyle yapay bir farklılık değil yani farklı bir şeyler yapalım mantığından çok iyi müzik için daha yeni ne yapabiliriz arayışında. haliyle ortaya iyi müzik adına olumlu şeyler çıktığından frank ocean'ın bu kadar popüler olması gayet normal. channel orange sayesinde bundan sonra yapacağı işler hakkında da kendisinden bekleneni yükseltmiştir. umarım müthiş bir ilk albümden sonra yaptığı diğer eserlerle bekleneni veremeyenler gibi olmaz.

  son olarak artan popülaritesiyle orantılı olarak hakkında illuminati dedikoduları dönecektir. odd future'ın içinde bulunması` :ofwgkta/@rintdionysus`, channel orange albümününde pyramids isimli bir şarkının olması ayrıca şu an illuminati içerisinde adı geçen pek çok kişiyle prodüktörlük döneminde çalışmış olması buna inanlar açısından bu ihtimali kuvvetlendirecektir. kendisi tumblr sayfasında illuminati hakkındaki görüşlerini şu şekilde belirtmiştir.
 • yeni klibi pyramids'i yayınlayan adam. vimeo kullanmasına ayrı hastayım.

  http://vimeo.com/49497576

  bu hafta konuk olduğu snl'de ise pyramids'le beraber thinking bout you'nun süpersonik bir canlı performansını sunmuştur.
  john mayer ve arcade makine de bonusu.

  http://www.dailymotion.com/…amids-snl-9-15-12_music
  http://www.dailymotion.com/…t-you-snl-9-15-12_music