şükela:  tümü | bugün
 • 4 hafta sonunda markalar siralamasinda 12 puanla 3. sirada bulunan williams takiminin patronu. sir frank williams
  takimin degeri yaklasik olrak 100 trilyon
 • 2003 formula 1 sezonu için, kendi ağzıyla "ferrari ve mclaren arasında geçicek" yorumunu yapan cesur birey.
 • bir aralar $eytan oldugu dedikodusu yapiliyordu.
 • kesinlikle müthiş bir adamdır bu. kurduğu williams takımıyla formula 1 tarihinde çok önemli başarılar yakalamıştır. f1'deki diğer herkes gibi müthiş hırslıdır, kurnazdır, kurttur, şeytandır.
  müthiş dinamik bir adamdı, ancak kendi aracını test ederken kaza yaptı ve belden aşağısı felç oldu. bir tifosi olarak hiç haz etmezdim kendisinden ancak sıfırdan gelip imrenilesi'nin de ötesinde bir başarıya ulaşmış birinin başına böyle bir şey gelmesi tabii ki üzücüydü.
  kazadan sonra "20 yaşında çulsuz bir gençken başıma gelseydi kötü olabilirdi ama şimdi o kadar da önemli değil" demiştir.
 • tam adı sir francis owen garbatt williams'tır.

  bugün itibariyle michael schumacher'in f60'la antrenman yapmasına karşı çıkarak 40 yaşındaki pilotun 3 sene sonra ilk gerçek antrenmanını yarışacağı yarıştan 2 gün önce yapacak olmasına yol açmıştır.

  schumacher ve ferrari'nin baş rakibi mclaren'da norbert haug schumacher'in ve toro rosso pilotu alguersuari'nin (tabi eğer str izin isteseydi) teste çıkmasına izin vereceklerini açıklamışken schumi ve ferrari'yle direkt bir rekabet içinde olmayan williams'tan böyle bir karşı çıkış gelmesi ilginç. concorde anlaşmasına imza atacaklarını açıklamalarının ardından fota'dan ihraç edilen williams'ın ferrari'ye bir garezinin olduğu aşikar.

  ancak işin ilginç (ve sinir bozucu) tarafı frank williams'ın yaptığı açıklamada sezon ortasında pilotunu kovup yerine yenisini geçiren toro rosso'yla pilotu ölümden dönüp zorunlu olarak yerini bir başka pilota bırakmak zorunda kalan ferrari'nin durumları arasında bir fark göremediğini açıklaması. kendisi bir de "bize aynı şey olsa test pilotumuzu geçirirdik" demiş, williams'ın test pilotu 22 yaşındaki nicolas hülkenberg, 2007 gp2, 2008 formula 3 şampiyonu. ferrari'nin test pilotu luca badoer, en son yarışını 1999'da yapmış, 39 yaşında.

  alkışlarım sir francis owen garbatt williams'a gidiyor burdan. neyse ki schumacher ve ferrari'nin williams'ı geçmek için öyle aman aman test yapmasına filan gerek yok.
 • ayrton senna'nın bir nevi dolaylı katili olan adam. 1994 yılında yarıştırdığı arabanın bir şeye benzemediği halde senna'yı deneme tahtası gibi kullanmıştır. 1994 sezonunda yasaklanan elektronik süspansiyon vs gibi öğeler williams takımını sudan çıkmış balığa döndürmüştür. senna gibi bir adamı harcamıştır bu arada. o arabadan ogrendiklerinin üstünden gelen kanlı başarıların yazarın gözünde önemi yoktur.çarklarıyla büyük yeteneği öğütmüştür ve bunu başarmıştır. olsun millet sadece underdog olduğu için seve dursun. yeni jenerasyonlar kendini yaptığı büyük hatalar ve ölümcül sonuçları öğrenmesi için yazılmıştır işbu girinti.
 • ölmeden önce bir kitap yazıp, o malum günde gerçekten neler olduğunu açıklamasını dilediğim f1'in simge isimlerinden biri.
 • hayatını anlatan çok dokunaklı bir biyografi filmi olan “williams” kesinlikle izlenmeli. bir adamın doğru bir evlilikle bütün bir hayatı boyunca ne kadar yanlış yapsa dahi dahi nasıl başarılı olabiliceğinin kanıtı, muhteşem...
 • 1942 yılı birleşik krallık doğumlu girişimci. 'williamsf1' formula 1 yarış takımının kurucusudur.

  biyografisi olan, 'williams' filminde de gördüğümüz gibi yaşam hikayesi; 'her başarılı erkeğin arkasında (yanında) bir kadın vardır' özdeyişinin tescilidir, hatta biraz daha fazlasıdır.