şükela:  tümü | bugün
 • 3 defa (1977, 78 ve 79) mr. olympia unvanini kazanmis bodybuilder. 200 lbs.' nin (yaklasik 90kg) altinda bir kiloyla sampiyon olan tek sporcudur kendisi. joe weider bodybuilding hall of fame de yer alan zane, arnold schwarzenegger' i yenebilen 3 kisiden biridir ayrica. zamaninda lise ogretmenligi yapan frank zane, matematik, fizik, kimya dersleri vermistir. http://www.frankzane.com/
 • arnold gibi kütüklerin de katıldığı yarışmalarda, onlara nispeten kürdan gibi gözüken vücuduyla bile birinci olabilmeyi başarmış, niceliğin değil niteliğin -yani burada orantının- önemli olduğunu kantlamış sporcu.
 • gelmiş geçmiş en estetik vücut kabul edilir frank zane in vücudu.. şu linke bakıldığında haksız da sayılmazlar hani:

  http://www.m1t.co.uk/…/uploads/2009/05/zane_art.jpg
 • hayatımda gördüğüm en orantılı fiziğe sahip vücut geliştirme üstadı. kusursuz fiziği bu adamı benim gözümde değerli yapan ikinci etken. birinci etken ise ;

  http://img222.imageshack.us/i/frankzane.jpg/
 • süper bi abimizdir. bacak olayının bokunu çıkarmış dallamalara günde 4 öğün resmini göstermek ; estetik nedir, tomruk bacaklar neden bi skime yaramamaktadır uygulamalı olarak anlatmak gerekir.
 • 1980'de yapılan olympia'ya ya 93 ya da 96 kiloda katılacakken *üzerine şezlong ya da şemsiye düşen ve bir hafta hastanede kalan vücutçu. bu süreç içinde 10 kilo kaybetmiş ve 4 yıl üst üste olympia olma şansını tepmiştir.
 • en estetik fiziğe sahip body builder 90 kilo altında mr olympia kazanan tek olympiadır.
 • serge nubret ile birlikte olimpialarda kas kütlesini değil kalitesini ve görselliğini savunmuştur. fakat weider amca tarafından susturulmuşlardır. olimpia yarışmalarının artık estetikten orangutanlığa doğru gittiğini gören sergio ve zane amca kızmış ve tepkilerini göstermiştir.

  çok isteyen günümüzün vücutçularıyla ve frank zane ile serge nubret'in fotoğraflarını karşılaştırsın.

  frank zane'in optimum ölçüleri

  boy : 1.75 cm

  kilo : 80 - 82 kilogram (yarışma kilosu) - 85 kilogram ( off season)

  kol : 42 cm

  göğüs: 120 cm

  bel : 75 cm

  bacak : 62 ~ 65 cm arası

  kalfler : 39 ~ 40 cm arası

  yarışma hayatını 1982 - 1983 yıllarında sonlandıran frank zane hala o yıllarda california'da açtığı spor salonunu işletiyor. arada bir hala antremanlarını yapıyor fakat eşi belini çok yorduğu için kızıyormuş. frank zane'in ve eşi christine zane'in ne yazık ki hiç çocukları yoktur. christine zane'de tıpkı eşi frank gibi olimpia yarışmacısıdır ve kayda değer pek çok başarısı vardır. frank zane 3 üniversite mezunudur.

  ikiside cidden harika bir çift allah uzun uzun ömürler versin ilerleyen yaşlarına rağmen ikiside hala taş gibiler.

  40 lı yaşlarda ki zane çifti

  60 lı yaşlarda zane çifti

  70 li yaşlarda zane çifti
 • lakabi chemist'tir. "natural" oldugunu iddia etmek biraz safca.
 • mr. olympia olmuş adamların natural olduğunu iddia edebilen yazarların varlığını göstermiş vücut geliştirmecidir. tabiki de natural değildir.