876 entry daha
  • bankacılık sistemi orta çağın bile gerisine olan ülke ve her şeyi için grev yapan, her şeyden şikayet eden insanları bu konuyu hiç siklemiyor.
    en efsane olayları sıralarsak;

banka hesabı açmak için onlarca belgeye ihtiyacınız var. ek olarak randevuya da ihtiyacınız var. ek olarak normal hesap için sizden sürekli para alınıyor. böyle kredi kartı vs zaten iyice coşuyor.

banka hesabınıza alt hesap açmak istediniz. misal enpara'da bu 10 saniyede falan halloluyor. burada banka şubesine gitmeniz lazım, randevu alıp...

atmden para koymak istediniz. o da ne, para koyacak yer yok. bu sefer atm yanındaki kese kağıtlarının içine paranızı koyup, üstüne hangi paradan kaç tane koyduğunuzu vs yazıp, kartınızla atmden "ben bu atmye x miktar para yatıracağım" fişini alıp içine koyup, kapatıp atm içine atıyorsunuz. ortalama 2-3 gün sonra hesabınıza para yatıyor.
    düşünün bazı banklara "büyük yenilik! olağanüstü servis! artık şu atmmizden direk para yatırabilirsiniz" diye reklam yapıyordu.

misal para yollayacaksınız. her bilgi var ama yollayamazsınız. neden? çünkü bir kişiye ilk defa para yollayacaksanız özel kodunuzun olduğu bir kağıt var, oradan bir sıralama soruyorlar ve bunu kaybettiyseniz vs bankadan istemeniz lazım.

bu bir banka hesabı. kredi kartı değil. içine 100 euro koydunuz. o da ne, negatif değere düşmüşsünüz. hopp bankanız sizden ortalama 15-20 euro arası "negatife düşme" masrafı aldı. ulan niye negatife düşürüyorsun, düşürme dediniz. banka şubesine gitmeniz lazım.

banka hesabınızı kapatmak istediniz. hop banka hesabı kapatma ücreti.

banka hesabını açtınız. yatırım yapmak için banka şubesinden onay almanız lazım.

banka hesabını açtınız. içine para koymamıştınız. para çekmek vs için aktive etmeniz, aktive etmeniz için kullanmanız, kullanmak için içinde para olması, para olmadan kullandığınızda negatife düşme masrafı gelecek olması. kartımı 2 hafta boyunca kullanamadım. içine de para koyamadım çünkü şifre kağıdını bulamadık.

en efsane olaylardan biri daha. eft bile değil, aynı bankadan bir hesaptan diğer hesaba havale. o kişiye ilk kez yolladığınızda 3 gün sürüyor! 3 güne parayı elden verirsin.

neyse, ya kendileri örgütlenir ya da ben elebaşı olup örgütleyeceğim ama bu sistemi yıkacağız!!!
  • küllerinden doğmak üzere olan ülke, sadece ingilizce ve türkçe dünyayı takip ettiğimiz için pek haberimiz olmuyor ama bu arkadaşlar tüm gün baget ekmek yiyip şarap içmiyorlar, baya dünya çapında inovasyon yapan pek çok insanı var.

macron büyük şans, başarılı olup olmayacağını göreceğiz ancak adamın açıklamalarını takip ederseniz sorunların ne olduğu konusunda çok derin fikirleri olduğunu görürsünüz.
  • dünya'yı takip etmek yerine burnunun dikine giden ülke. dünya ile entegre olmayı reddettikleri için teknolojide gün be gün daha geride kalıyorlar. ingiltere, almanya ve diğer kuzey avrupa ülkeleri giderek daha kosmopolit bir yapıya kavuşurken bunlar hala milliyetçilik ya da eski sömürgelerinden ucuz işçi getirme derdindeler.
1087 entry daha
hesabın var mı? giriş yap