• sanki turkiye’de olay farkli diye dusunduren durumdur. kopek besleyen kim varsa sictigi boku arkasinda birakip hayatina devam ediyor. normalde amerika’da “curb your dog” tabelalari olmasina ragmen durum pek de farkli degil. temizleyenler var elbette ki. mesela ben *

orospu cocugu olan her yerde orospu cocugudur. turku, fransizi veya amerikani fark etmiyor. cok da seyapmayin yani.

not: baslik sahibi yazar fransa’ya gitmis veya orada yasiyor.

edit: turkiye’de sokak kopeklerinin oldugunu hatirlatan yazar “bos gezenin bos ustasi”na tesekkurler. gerci sokak kopekleri olsa bile millet kendi kopeginin bokunu temizlemiyor, gozlerimle gormustum.
  • hiç köpek beslemedim ama gördügüm kadariyla köpeklerini gezdirmeye cikaran insanlar yanlarinda torba bulundururlar. köpekleri kaka yaptiktan sonra bu torbayi ellerine gecirip o boku yerden alirlar ve aldiklari yere de mikrop öldürücü sprey gibi bisey sikarlar.
    sonra bu kaka dolu torbayi dügümleyip sadece içine köpek kakasi atilan koyu yesil renkteki özel kaka çöp kovalarina atarlar. eger etrafta bu özel kaka çöp kovalarindan bir tane yoksa bulana kadar köpegin sahibi kaka dolu bu torbayi cebinde tasimak zorunda kalabilir.
    ama fransada böyle bir kural yok sanirim. köpek sokagin ortasina siciyo ve sahibi lüleyi öylece birakabiliyor. tam bir rezalet. fransaya gidecekseniz boka basmamak icin çok özen göstermelisiniz.
  • fransız hayranlarının önyargılı yaklaştığı iddia.
    fransız köpeği değilmi efenim? hakkıdır, işer de sıçarda, hem onlarınki bok sayılmaz, fransız onlar bikere.
    oraların en kirli sokağı bile türkiye' dekinden daha temizdir. gözünü sevdiğimin avrupası be. bırakınız sıçsınlar, bok götürsün sokakları..
  • nord-pas-de-calaisde bulunduğum sürede hiç denk gelmedim, belki bazı yerlerde daha sıktır bilmiyorum. abd'de de durum benzerdi. heryer köpek dolu ama, hiç denk gelmedim pisliğe ne yalan söyleyeyim. gördüğüm sahipler hep poşetle geziyordu. türkiyede durum daha kötü bence, daha dün oğlum bastı kaldırımdaki köpek pisliğine. arabaya binene kadar yarım saat uğraştım temizlemekle. köpeğin suçu yok ama, onu gezdirirken orta yere yaptıran iki ayaklı köpeklere tıpa takmalı
  • paris te bana en saçma gelen şey eyfelin altında bir sürü mal ın sıra beklemesi.
    halbuki grup asansörü çok müsait 12- 15 person bir araya gelip grup yapsalar olay 5 dk çözülecek.
    şanzelize denen caddede çay kahve içmek aptalca bir şey geldi bana bırak kahve yi her şeyi kazık olan bir cadde.
    yazarın önermesi doğru parisi bok götürüyor.
    benim tespitim; ula bu parisliler nasıl pislik adamlar kaldırımların her yeri sakız izi ve kiri. çiğneyen yere tükürüyor birileri basıyor. belediyenin adamları muhtemelen temizleye temizleye anaları ağlamış.
    ağzına sürekli bir şey almak modunda olan parisliler bence sakız değil de başka bir şey alsınlar.
    amaaaannnnn yaşanacak yer değil kardeşim.
hesabın var mı? giriş yap