şükela:  tümü | bugün soru sor
 • https://www.ntv.com.tr/…epki,umnyhrw-kuyhtng4pixrea

  aralarında eski fransa cumhurbaşkanı nikola sarkozy'nin de bulunduğu 300 fransız yazar ve siyasetçinin talebiymiş. gerekçe bazı ayetlerin şiddet ve yahudi düşmanlığı içermesiymiş.
 • çomarlığın ve yobazlığın her yerde aynı olduğunu ortaya koyan, kendileri her ne kadar ''biz aydınız, biz çağdaşız'' deseler de, atlar gibi gemlerinden tutulup sürüklenmek suretiyle istenilen yana çevrilebilen heriflerin lüzumsuz talebi.

  fransa böyledir. bir tepeden bakma, sürekli kendini ileri zannetme, bir küstahlık hep vardır fransızlarda. bunlar da bizim sözde ateistler gibi ''kur'an'da şiddet var yauv'' deyip, hadlerini aşan sözler söylemiş, öneride bulunmuş. eğer kur'an'daki sözde şiddet ayetlerine baksalardı, daima karşı tarafın saldırısını göreceklerdi. kur'an'a göre müslümanlar, fetih adı altında falan öyle sağa sola savaş açamazlar. kendilerine saldıran olursa, ırz ve namuslarını korumak adına savunma savaşı yapabilirler. kaldı ki bir savaş halinde de ''aşırıya gidilmemesi'', o ''şiddeti emrediyor'' dedikleri kur'an'ın emridir. hele hele düşman af dilerse, o savaşı sürdüremiyor müslümanlar. bir bok bilmeden, sözde yahudilere şirin görünmek adına yapılmış şaklabanlıklardır bunlar. fransa'yı ve tarihini bilmesek, anti semitik olduklarına inanacağız.

  eğer fransa kabalık ve vahşet görmek istiyorsa, uzun yıllar boyunduruğunda tuttuğu ve halen daha elinde olan sömürgelerine baksın. orada salt vahşet yok, insanlık namına trajedi de var. bir hayvana bile reva görülemeyecek davranışlar, çok uzun yıllar boyunca bu bölgelerde yaşandı. kimse senegal, cezayir gibi halkların dinini, ırkını sormadı. korkunç bir soykırım hareketi ile kültürel empoze hareketi çok uzun seneler fransız sömürgelerinin kaderi oldu. fransa ve karanlık ilişkileri sağır sultan tarafından bile bilinen sarkozy, evvela dönüp kendilerine baksın. yarattıkları radikal islami örgütlerin kukla oynatıcılığını yapa yapa, kendilerini kur'an ve islam üzerinde otorite zannetmeye, bir takım tesviye hareketlerini kendilerinde hak görmeye başladılar.

  osmanlı imparatorluğu 1492 yılında, fransa'nın hemen burnunun dibinde, ispanya'da olan reconquista, açık söylemek gerekirse yahudilere uygulanan zulme baş kaldıran, yahudileri sahiplenen, selanik gibi bir şehre yerleştiren bir devletti ki, osmanlı sultanı bu trajediye, sadece ve sadece kur'an'a iman ettiğinden baş kaldırabildi. yahudiler her gittikleri yerden sürgün edilirken, devletsiz, topraksız bırakılırken, ırzları namusları ortalık yerde 5 paraya satılırken, böcekler gibi öldürülürken, onlara sahip çıkanlar türklerdi! yani müslümanlardı!

  haydi haydi, avrupa'nın da geçmişini çok iyi biliyoruz, hristiyanlığın da. kimse maval okumaya kalkmasın. kur'an üzerinde değiştirme değil, bir harfinin eksiltilip çoğaltılmasına bile izin veremeyiz. kendi kutsal kitaplarını perperişan edip, allah'ın buyruklarına uymak yerine, kendi heveslerini din yapan bu pespayeler, islam dini üzerinde hiçbir şekilde otorite değildir, tesviye de yapamaz. kendileri, artık kutsallığı ayağa düşmüş kitaplarıyla mutlu mesut yaşayabilirler. islam'a ve kur'an'a dokundurtmayız.