• bi' et alım hadisesi. hanginiz yiyor la bu kadar eti?

https://mobile.twitter.com/…atus/949307334509068294
    https://www.aydinlik.com.tr/…alar-dunya-ocak-2018-1

o degil de, ab'nin kesimleri bize gore degil diyorlar hacıt?
  • ebk'nın şu etlerinden daha gönül rahatlığı ile yiyebileceğim etlerdir. nerde satılıyor bilen bir mesaj atsın.
  • samanın bulgaristan’dan, arpanın fransa’dan, mercimeğin kanada’dan, nohutun meksika’dan, mısırın abd ve ukrayna’dan, pamuğun yunanistan, abd ve türkmenistan’dan, ayçiçeği’nin hindistan’dan, balığın norveçten, çayın sri lanka’dan, pirincin mısır ve pakistan’dan, üzüm diyarı memleketimize kuru üzümün iran’dan, ineğin irlanda, macaristan, çek cumhuriyeti ve uruguay’dan, buğdayın rusya’dan, sarımsak ve süt tozunun çin’den, susamın kenya’dan, tarım ilaçlarının almanya’dan, tohumun israil’den ithal edildiği sözde tarım ülkesinde çok şaşılmayacak durum.

asıl şaşırtıcı olan bu kadar başarısız tarım politikalarına rağmen bunlara en yüksek oy oranının kırsal bölgelerden çıkması.

bunlar her şeyi ithal ederler de koyunu ithal etmezler...
  • 5700 ton parça et + 25 tane de thy için airbus

trump'tan da boeing'ler almıştık.

soran olursa avrupa, batı bizi kıskanıyor dersin.

avrupa'da şöyle büyük karşılandık böyle büyük karşılandık demiyorlar mı bir de,neden acaba?!
  • türk lirası sürekli neden değer kaybediyor sorusunun cevabı işte tam olarak da budur.
    üstteki yazılarda gayet güzel anlatılmış ülkemizin ithalat durumu.
    bu ülkeden sürekli para dışarıya çıkıyor biz nasıl hala yiyecek ekmek bulabiliyoruz?
    biz neyi ihraç ediyoruz domates mi, limon mu?
    turizm desen turist ülkeye gelmeye korkuyor zaten.
    yeraltı kaynaklarımız desek, petrol vardı da ben mi içtim?
    ithalat günü kurtarır, ihracat geleceğimizi, çocuklarımızı kurtarır.
    (bkz: taşıma su ile değirmen dönmez)
  • üzücü haber.
    dün sabah bereket hayvancılık kanalında samsun'da bir hayvan pazarında yapılan çekimi izlemiştim. tüm hayvan yetiştiricileri aynı şeyi söylüyor: 'hayvan ithal edip türk çiftçisini bitirmek yerine yem fiyatlarını ucuzlatın. bu sayede zaten et ve hayvan verimi artacak, fiyatlar kendiliğinden düşecek.'

köylü bu ithal politikasından nefret etmiş durumda. çözüm de belli. neden ısrarla yabancı ülke halklarını zengin ediyoruz, osmanlı'nın son dönemi gibi bereketli ülkemizi yabancı ülkeler için bir pazara çeviriyoruz anlamak mümkün değil. uçsuz bucaksız bomboş araziler ıslah edilse, yem fiyatları ucuzlayacak zaten. türk köylüsünü bitirip gri ve kasvetli şehirlerin bodrum katlarında asgari ücrete mahkum etmenin tek bir mantıklı nedeni var mıdır, bilenler aydınlatsın.
  • türkiye'de hayvan yetiştiriciliğine vurulmuş bir darbedir.

ayrıca, lafa gelince kafir ilan ettiğiniz adamlardan et ithalatı yapıyorsunuz. helal mi, sağlıklı mı bilmeden. ve insanlarımız bir türlü dediğiniz gibi ucuz et yiyemiyor.

hükümet, et ithalatı işini de eline yüzüne bulaştırdı. akp genel başkanı budurumu da açıklasın bi zahmet.
  • ziyaret ettiğimiz her ülkeden et alıp dönüyoruz.
    hemen bir mail alayım. 5700ton@hotmail.com.(bkz: iğrenç espriler)
  • ben hep kendim besleyip,büyütüp kırmızı et ihtiyacımı giderdiğim için şeyimde olmayan durum.
    edit:ne hallere düştük be.
hesabın var mı? giriş yap