• reddit'te dolaşırken denk geldiğim 3,30 € fiyatındaki ağız sulandıran yemektir.

ben maalesef üniversite okuma şansına erişemedim ama aynı yıllarda gençliğimizi geçirdiğimiz üniversiteli gençlerin ülkemizde maruz kaldığı muameleye çok üzülüyorum.

daha geçen bir öğrencinin kafası kesildi ya bu ülkede saçma sapan bir yerde.

edit: burslu öğrencilerin 1€'ya erişebildiği ve dini, vejetaryenlik gibi özel sebepleri olan öğrenciler için de alternatiflerin olduğu bilgisini veren dystopia83 ve human made of steel'e teşekkürler.
  • plastik ya da kağıt çatal bıçak kaşık poşeti kullanmıyor olmalarına şapka çıkarttım.
  • ulan aynısı et çıksa kırmızı et çıkmıyor diye ağlarsınız. üstelik yanında brokoli var.
  • mustafa kemal atatürk genç yaşında vefat etmeyip on sene daha yaşasa idi 2021 yılında türk üniversitelerinde yenecek yemekler ve yemeklerin sunumu bu kadar güzel olacaktı.

şimdi güzel vatanımızın hastanelerinde, üniversitelerde, polis ve asker kumanyalarında yemekler neden kötü diye düşünüyorsanız bunun sebebi demokrasidir.

1970 senesinde türkiyemizde 273.390 km2 ekili alan varken * 2020 senesinde güzel türkiyemizde 210.000 km2 ekili alan olması*ve gitgide azalması demokrasinin bir zaferidir.

demokrasi halkların kendi kendini yönetmesidir.
    her halk hak ettiği şekilde yaşar ve yönetilir.
    hak ettiği şekilde beslenir.
  • öğrencilerin o öğünde alabilecekleri yemeklerden sadece biridir.

çoğunlukla birden fazla yemek çıkar; içlerinden istediğini seçersin. ayrıca yan ürünlerde de seçme hakkı vardır. tatlı yerine salata; peynir yerine soğuk başlangıç alabilirsin.
  • uc otuz paraya yenebilecek gayet guzel bir yemektir.
  • adıyaman üniversitesinde, buna benzerini 2 liraya yiyordum 3-4 yıl önce. sadece estetik olarak eleştirilebilir. tabldotla veriyorlardı yemeği. ama kyk yurdunun yemekleri çok kötüydü. ve bu dönem için de bir şey diyemeyeceğim. şu an ne durumda hiçbir fikrim yok.
  • üniversitede yediğim menünün hemen hemen içerik olarak aynısı fakat sunum olarak daha güzel.

(bkz: erzincan üniversitesi)
  • burslu ögrencilere ise 1 euro olan yemektir.

zorunlu edit: fransa'da okumuyorum ayni reddit gönderisinin altinda ögrenciler belirtmis ben sadece türkce olarak buraya tekrar yazmis oldum.
  • 3,30 euro'yu tl'ye çevirip yorum yapan süper zeka gelmedi mi daha?
hesabın var mı? giriş yap