şükela:  tümü | bugün
  • karakter sınırından dolayı, aslı "fransız dili ve edebiyatı ve fransızca öğretmenliği bölümlerine öğrenci alınmaması" olacaktı.

fransa hükümetinin ayetlerle ilgili açıklamalarından sonra, laik devletimizin yüksek öğretim kurulu böyle bir karar almış. kanıt.

portakal bıçaklama olaylarından sonra, artık eyfel kulesi anahtarlıklarınızı da kırabilirsiniz.
  • en son abdülhamid han hazretlerimiz fransa'da oynanacak "peygamberi aşağılayan bir tiyatro oyunu" için, "eğer bu oyun oynanırsa, fransa'da duyulacak olan tek şey islam ordusunun ayak sesleridir" dedikten sonra, fransa osmanlıyı işgal etmişti. sins olayına dönmese bari
  • oldu olacak fransız öpücüğünü de yasaklayın.
  • la vache qui rit marka krem peynirleri boykot etme eylemiyle devam edecektir.

artık bu ülkede croissant (kruvasan) da yenmeyecek.

citroen’e binilmeyecek, michelin lastikler yakılıp, ubisoft’çular klavye bırakacak.

louvre müzesi’ne gidilmeyecek, misafirlere artık makaron ikram edilmeyecek.

pascal nouma’ya tezahürat edilmeyecek, hatta selam bile vermek yok.

sayın emine erdoğan en son aldığı hermes çatasını külliyenin merdivenlerinden aşağı çöp poşeti gibi fırlatırken lanet fransızlar diye bağıracak.

novalgin piyasadan acilen toplatılacak, bim le cola markasını hele cola yapacak.

ve son olarak taxi 5’i izlemeye kimse gitmeyecek.

edit: eklemeler oldu
  • tavşan dağa küsmüş, dağın s.kinde olmamış. mesele bu...
  • zannediyorum çelik ayna* kafasıyla verilmiş bir karar. bir dilin öğretilmesi, dili öğreten ülkenin çıkarına olan bir şey ve demek ki bunun farkında olmayan insanlar bizim eğitim hayatımızı şekillendiren en üst kurumlarda karar alabilecek yetkiye sahip.

çıkıp bunu da savunan bulunur zaar

başka bir olasılık da hazır fırsat bulmuşken kontenjan sınırlamasına gidelim, bunu yaparken de kahraman olalım mantığı olabilir gerçi. fransız dili ve edebiyatı ya da fransızca öğretmenliği okuyanların işine gelir aslında bu, birçok bölümün kontenjanının da sınırlandırılması faydalı olacaktır. tabi bu haliyle gerekçeye gel demekten kendini alamıyor insan.