71 entry daha
  • son gelen bilgilere gore borclarindan dolayi intihar ettigi soyleniyor. allah rahmet eylesin. misafiri oldugu ulkede hayatina son vermistir. sevdiklerine allah sabir versin.
  • 2 gündür , kaza , bomba , şehit ve deprem haberlerine tuz biber olmuştur. allah rahmet etsin...
  • derdi kız meselesi değilse ben de hiç bir şey bilmiyorum. çekyadaki sevgilisi antepe gelmek istemez. uzak mesafe ilişkisi yürümez ayrılırlar kız kendine yeni sevgili yapar. abimiz antep sokaklarında boş boş gezer. bi çek sevgilisinin resimlerine bakar birde antep sokaklarında gördüklerine. artık yapılacak tek bir şey vardır.
  • ara ara lig tv nin sitesine girer maçları sırayla izlerdim. adını da çok duydum kısacık özetlerde kaç kere geçerdi adın.

hayatımın önemsiz bir yerinde öylece duruyordun. eğlence sektörünün yüksek maaşlı işçilerinden biriydin sadece gözümde.

ne kadar umudun vardı türkiye'ye gelirken kim bilir. uçak bileti alırken kim bilir hangi dirayetle bir çırpıda gitmek istedin.

biz bir şey yaptıysak hakkını helal et bize.

sizin de insan olduğunuzu unutuyoruz.

toprağın bol olsun.
  • insani uzen, mutsuz eden bir haber. o kadar yalnizlastikti insanlar olarak dunayada... bu yalnizligin dibinde daha yalniz insanlar olabiliyor. ve o yalnizligin altinda kalinca, kendini bu dunyaya ait hissetmeyebiliyor insanoglu. ben insanoglu degilde isteroglu tabirini kullaniyorum bizler icin. yani isteroglu son olarak yalnizliga yenilmek istemeyebiliyor. gunahlari affolsun.
  • adını ilk kez duymama rağmen ölümüyle beni korkunç bir üzüntüye boğan futbolcu.

allah rahmet eylesin.
  • 13 yıllık a takım kariyeri bazında 375 maç oynayıp, 38 gol atıp, 27 asist yapma başarısı gösteren merhum futbolcu. 2 sene önce sağ bek için adı beşiktaşla da anılmıştı.

(bkz: marila pribam)
    (bkz: banik ostrava)
    (bkz: viktoria plzen)
    (bkz: hannover 96)
    (bkz: gaziantepspor)

gibi takımların formasını giymiş başarılı bir futbolcuydu. 2012 yılından itibaren (bkz: çek cumhuriyeti milli futbol takımı) adına da mücadele etmekteydi.

her ölüm üzücüdür ama:

-en son takım arkadaşı yemek yemesi
    -uçak bileti ayırmış olması
    -pantalon kemeriyle kendini asmış olması
    -bulunduğunda ayak parmaklarının yere değiyor olması...

gibi ince ayrıntılar insanı gerçekten çok üzüyor. diyecek bir şey bulamıyorum. allah rahmet eylesin. mekanı cennet olsun.

edit: (rahmet dilenmez diyen dallamalar var. ağzımı açtırmayın şimdi benim.)
  • akşamdan beri beni dağıtmıştır. ne gerek vardı be ne gerek vardı! sporcuları hep çok sevmişimdir, futbolcuları geçmişten kalmış bir hayal yüzünden hep çok severim. ama böyle kötü hikayelere konu olanları hiç unutamam. neden astın kendini be adam. yok muydu bir çaresi? üzdün bizi, hiç tanımadığın bizleri çok üzdün. dağladın kalbimi akşam akşam, tanımam etmem seni, televizyondan gördüğüm kadar işte. ama çok üzdün be adam, gittiğin yerde at gollerini, kaçırma sakın adamını. pislik dünyadan belki daha güzel belki daha pislik bir yere gidiyorsun ama umarım gittiğin o yer de kaçtığın şeyden kurtulursun.
  • allah rahmet eylesin.. intihar edecek biri niye uçak bileti alsın ki?
  • son haberlere göre intihar etmeden önce bıraktığı çekce yazılmış mektupta borçlarından bahsetmiş. acaba dolandırıldı mı, parası mı ödenmedi nedir anlamadım. sonuçta futbolcular ortalamanın bir hayli üstünde paralar kazananmaktalar.

sessiz sakin efendi bir adam olarak biliniyor olması, zaten hep böyle sessiz görünen adamların içlerinde fırtınalar kopmaz mı. ayrıca onu o halde bulan futbolcuların ruh halini düşünüyorum da, 1 sene boyunca aynı havayı soluduğun birlikte vakit geçirdiğin beraber ter akıttığın adamı o vaziyette cansız bir halde görmek, benim bile şu haberi aldıktan sonra tüm neşem kaçmışken onlar ne haldedir düşünemiyorum.

rajtoral'a "ah be abicim mesele paraysa para bulunurdu, değer mi bunun için canına kıymaya " demek isterdim ama çok geç, tanrıdan rahmet, tüm sevenlerine ve futbol camiasına başsağlığı diliyorum.
17 entry daha
hesabın var mı? giriş yap