• tv tarihinin en iyi cast edilmis dizilerinden biridir. esprileri dolu dolu olup, tahmin edilebilir veya komik olmayan espri orani oldukca dusuktur. eski tarz, hedef kitlesi 15 yas degil 30+ yas olan bir sitcom'dur ve espriler ve referanslar buna gore ayarlanmistir. zaten bu tarz sitcom'lardan basarili olanlarin en sonuncularindandir frasier.
  • neredeyse 1 ay sonunda 11 sezon tekmili birden indirmeyi başardığım dizi. mutluyum :)
  • 1993, 1994, 1995, 1996, 1997 ve 1998 yillarinda "en iyi komedi dizisi" emmy'sini alarak "naaptin lan" dedirtmistir.

1999, 2000 ve 20001de ise aday gosterilmesine ragmen kazanamamistir.

ayrica emmy'i kazandigi yillarin hepsinde seinfeld de aday gosterilmis olmasina ragmen odul hep frasier'e gitmistir.
  • --- spoiler ---
    " it may be that the gulfs will wash us down;

it may be we shall touch the happy isles,
    and though we are not now that strength which in old days
    moved earth and heaven, that which we are, we are
    made weak by time and fate, but strong in will;
    to strive, to seek, to find, and not to yield. "

i’ ve been thinking about that poem a lot lately. and i think what it says is that, while it’s tempting to play it safe, the more we’re willing to risk, the more alive we are. in the end, what we regret most are the chances we never took. and ı hope that explains, at least a little, this journey on which ı am about to embark. i have loved every minute with my kacl family, and all of you. for eleven years you've heard me say, " i’ m listening." well, you were listening, too. and for that i am eternally grateful. goodnight, seattle.
    --- spoiler ---
  • şovun yaratıcılarından biri olan david angell 11 eylül saldırısındaki uçaklardan birinde yolcuymuş.
    link
    david angell cheers' in yazarlarından da biridir ve 24 emmy ödülü kazanmıştır.
  • friends'le will & grace gibi hemen kapılan espriler değil de "hmm ha! hahahaha" dedirten espriler içeren dizidir. ayrıca iki diziden ayrı olarak her bölümün tek bir konusu vardır.
  • bugüne kadar yapılmış en başarılı ve komik ve zekice sit-com'lardan biri...
  • dizi biteli 10 yılı geçtiğinden spoiler uyarısı kullanmadım ancak izlemediysen dizi finali ile ilgili ağır spoiler vereceğim.
    bugün ikinci kez bitirdiğim dizi. ilk izlediğimde sanırım bitecek olmasının verdiği üzüntüyle farketmedim ancak; frasier san francisco' ya değil, chicago' ya gidiyor. 48 dakikalık final ve bir önceki flashbacklerle giden bölüm gerçekten çok hüzün yüklü. efsanevi bir dizi duygu yüklü bölümlerle veda etmiş ekrana.

edit: yeni küçük bir detay farkettim. dizinin ilk bölümünde martin' in koltuğunu getiren kişiyle, final bölümünde koltuğu götüren kişi aynı. sadece saçını beyazlatmışlar bunun dışında aynı kişi, aynı gömlek, aynı pantolon, aynı ayakkabı. bayılıyorum böyle küçük detaylara.
    edit2: ahahgahagagagag gömlek altından giyilen tişört bile aynı lakin ilk bölümde gömleğin daha fazla düğmesi açık.
  • bir bölümünde zooey deschanel de rol almıştır.
    (bkz: #48931131)
  • hayatımda izlediğim en iyi sitcom. sırf bu dizi için seattle'a gitmek istemişliğim var. kahve ve rock band'leri hariç.
hesabın var mı? giriş yap