şükela:  tümü | bugün
 • gösterim tarihi tahminen 2003 olan freddy ve jason'ın katliamlarına kaldıkları yerden devam edecekleri ve muhtemelen bircok teenager'ın helak olacağı film.bu arada başlıktan birbirlerine girecekleri de anlaşılıyor,hadi hayırlısı...
 • 1988 yapımı friday the 13th: the new blood isimli filmin orjinal senaryosunda jason freddy tarafından hayata döndürülür. yine de paramount ve newline pictures anlaşamaz ve freddy yerine senaryoya carrie filminin telekinetik yeteneklerine sahip karakterine benzeyen bir tip konulur. 1993 yapımı jason goes to hell: final friday filminde cehenneme gönderilen jason'un hokey maskesini freddy'nin alması bu iki manyağın aynı filmde yer alması düşüncesini bir kez daha akla getirir. aradan neredeyse on sene geçmiş olmasına karşın friday the 13th ve a nightmare on elm street serilerinin hayranları bu buluşmayı bir türlü göremedi. proje olarak 90lı yılların sonunda ortaya çıkmasına karşın senaryonun bir türlü yazılamaması şimdilik 4 senelik bir gecikmeye sebep olmuş durumda.

  aslında bu en çok korkutan film karakterlerini bir araya getirmeye çalışan ilk proje değil. daha önce alien ve predator filmlerindeki uzaylıları karşı karşıya getirmeyi amaçlayan bir fikir doğmuş ama yine uygun senaryo bulunamadığından önce rafa kaldırılmış ardından da bir bilgisayar oyununa dönüşmüştü. bu projenin çıkış kaynağı da aslında freddy vs. jasona oldukça benzemekte. predator filminin ikincisinde norsican gemisinde bir duvar süsü olarak alien kafatası görmüştük. predator ve alieni aynı filmde görme fikri şimdilerde çok uzaklarda olsa da freddy ve jason bu kez kapışacaklar gibi. bu projeyi hayranlar sabırsızlıkla beklerken jason ve freddy'nin sabrı tükenmiş olmalı ki ikisi de çoktan hortladı. freddy 1994te a new nightmare filmiyle geri dönüşünü yaparken jason geçtiğimiz sene kendine sağlam bir upgrade çekerek uber jason şekliyle perdede yerini aldı.

  bu filmin diğer bir özelliği de en uzun soluklu iki seriyi birleştirerek sequel olma konusunda kırılması zor bir rekora. (james bondları saymıyorum) imza atması olsa gerek. liste şöyle bişey

  friday the 13th (1980)
  friday the 13th part 2 (1981)
  friday the 13th part 3: 3d (1982)
  friday the 13th: the final chapter (1984)
  nightmare on elm street, a (1984)
  friday the 13th: a new beginning (1985)
  nightmare on elm street part 2: freddy's revenge, a (1985)
  friday the 13th part vi: jason lives (1986)
  nightmare on elm street 3: dream warriors, a (1987)
  friday the 13th part vii: the new blood (1988)
  nightmare on elm street 4: the dream master, a (1988)
  friday the 13th part viii: jason takes manhattan (1989)
  nightmare on elm street 5: the dream child, a (1989)
  freddy's dead: the final nightmare (1991)
  jason goes to hell: the final friday (1993)
  new nightmare (1994)
  jason x (2001)
 • büyük başarı elde etmesi halinde kadroya micheal myers ın da eklenip katliyamdan katliyama koşulan akıllara ziyan bir seri haline gelmesinden korktuğum film..
 • ağustosun 15'inde amerikada gösterime girecek olan film.
 • içlerinde in flames'den triggerın, lamb of god'dan 11th hour'un, shadows fall'dan deadworld'un sepultura'dan the waste'in bulunduğu bir soundtrack'e sahip olan film.
  soundtrack'ın tamamı;
  "how can i live" - ill nino
  "beginning of the end" - spineshank
  "army of me" - chimaira
  "(we were) electrocute" type o negative
  "snap" - slipknot
  "inside the cynic"- stone sour
  "swinging the dead"- devildriver
  "darkness falls" - killswitch engage
  "the waste" -sepultura with mike patton
  "middle of nowhere" - the blank theory
  "condemned until rebirth" - hatebreed
  "sun doesn't rise" - mushroomhead
  "down" - motograter
  "deadworld" - shadows fall
  "trigger" - in flames
  "11th hour" - lamb of god.
 • mantıklı düşünürsek freddy'y, tek geçmek gerek. nie? çünkü freddy rüyaların efendisi. jason'ın sözü geçmez rüyada filan. genel anlamda ise oldukça saçma bi karşılaşma ama senarist ipneler nası bişi sçmışlar die izlemek isteindeyiz gene de...
 • beklediklerimin tamamini veren bir film (ne bekliyordun diye soranlar icin soyleyeyim hicbirsey beklemiyordum). film masallah kan govdeyi goturuyor. gerci kan gormeye alisigiyiz bu serilerde ama neyse. daha sonra freddy abimizin esprilerini gelistirdiginiz goruyoruz bu arada. jason amcam ise gene cool takiliyor. her halukarda gidip gormem gerekiyordu gittim gordum..
 • myers'ı da aralarına alıp üçlü takılsalar daha bi şahane olacakmış hissi veren film.

  cast ise şöyleylmiş
  robert englund .... freddy krueger
  ken kirzinger .... jason
  monica keena .... lori
  jason ritter .... will
  kelly rowland .... kia
  katharine isabelle .... gibb
  chris marquette .... linderman
  brendan fletcher (i) .... mark
  tom butler .... dr. campbell
  lochlyn munro .... deputy stubbs
  kyle labine .... freeburg
  zack ward .... bobby davis
  paula shaw (ii) .... jason's mother
  gary chalk .... sheriff
  jesse hutch .... trey
 • (bkz: vs)
  (bkz: versus)
  (bkz: nirvana vs pearl jam)