• bu adamla aynı otobüste, tekirova'dan antalya havalimanı'na kadar gittim ben. koreli bir sevgilisi var. hiç ayrılmıyorlar. gayet sadıklar birbirlerine. kalkıyor, şakalar yapıyor, eğleniyor, şakadan anlıyor, ılımlı, olumlu ve asla suratını asık görmüyorsunuz. teknik özelliklerini pek bilemiyorum spor anlamda, ama izleyince gerçek bir profesyonel olduğunu anlıyorsunuz.
  • bugün dünya şampiyonası türkiye ayağını finalde dick jaspers'e kaybederek ikincilikle bitirdi ama turnuva boyunca gene o çabuk karar verip uygulayan tempolu ve zevkli oyununu izlettirdi sempatik belçikalı sporcu. bilardonun her dalında aynı etkili performansı gösterebilen bu çok yetenekli müstesna sporcuyu izlemek büyük keyif. turnuvalardaki değişmez favorim.
  • bugün vietnam'da düzenlenen 3 bant dünya kupasının sahibi olmuştur büyük usta.. ilk üç sıra tamamen belçikalı sporculardan oluştu..
    her ne kadar şu anda dünya sıralamasında hollandalı dick jaspers birinci sırada bulunsa da 3 bant bilardo ile ilgilenenlerin iyi bildiği gibi caudron karşınıza çıkabilecek en tehlikeli rakiptir. karot pozisyonlarda her zaman bir çözümü bulunur, her an şapkadan tavşan çıkartabilir.
  • 3 bant bilardonun en özel, en önemli sporcusudur. karşısında hata yapma toleransınız yok gibidir.
  • hayatımda gördüğüm en karizmatik sporcular listesinde ilk beşe oynar..
  • falsoları inanılmaz nitelikli bir oyuncu. bir tayfun taşdemir asaleti yok ama 3 bant tarihine altın harflerle yazdırmıştır ismini. izlerken en keyif aldığım ikinci ıstakadır. birinicisi için (bkz: murat naci çoklu)
  • iki hafta önce 15 dakikada 28 sayı çekmiş. sanırım bu sayı üç bant uluslararası resmi turnuvalar tarihi rekoru. semih'i ayrı bir yere koyuyorum da, en klas bilardocu olarak tek geçtiğim adamın bu rekoruna ayrıca şapka çıkarmak lazım. buz adam muazzam.
  • kendisi hakkında bazı kore tabanlı internet sitelerinde özel hayatıyla ilgili iddialar çıkmış. oda şahsi facebook sayfasından bu iddialara net şekilde eşiyle birlikte fotoğraf atarak cevap vermiştir.

kaynak
  • tek ıstakada 28 sayı yapıp marco'yu ifrit etmiştir. :)
    https://youtu.be/z62ajr0gcso
  • izlemeyi en çok sevdiğim bilardocular arasındadır. nugün murat naci çoklu'yu tipik bir caudron oyunu ile mağlup etti. net, sakin, kendinden emin..
hesabın var mı? giriş yap