şükela:  tümü | bugün
 • frederique schreiner (1881-1969) ve constant stas, (1880-1967) isimli iki isviçreli*saat kadranı ustasının birleşerek oluşturduğu saat markası.
  klasik tasarımlarıyla, özellikle saat mekanizmasını kadranda pencere açarak gösterdikleri heart beat modeliyle saat meraklılarının gözde markalarından biri.

  http://www.frederique-constant.com/
 • entry level isvicre saati. daha ileri gitmek isterseniz (bkz: patek)
 • constant ve frédérique'in ortakligindan ortaya sabit - frédérique gibi bir isim çikmistir ki bir saat markasi olarak oldukça iyi bir seçimdir. bu marka saatlerin, zamani günde iki kez dogru olarak gösterdiklerinden emin olabilirsiniz.
 • muadili isviçreli saat markalarına göre tasarım, işçilik ve fiyat bakımından oldukça başarılıdır. modelleri genellikle sade olup, orta yaş üstü beyaz yakalılara hitap eder. özellikle mekanik saat almak isteyenler için başlangıç seviyesinde ve uygun fiyatlı modelleri vardır.
 • karşılaştırmalı:

  1830'larda kurulan longines ve baume mercier gibi köklü isviçre markalarına kıyasla tarihi oldukça kısadır; 1988'lidir. bu açıdan asıl rakibi yine genç bir marka olan raymond weil (1976) sayılır.

  genelde her markanın en sade saat modellerine tav olan biri olarak ben frederique constant'ı bayağı beğeniyorum. klasik temiz modellerinden başka, yine sadeliğini kaybetmeden azıcık art deco dokunuşuyla süslenmiş modelleri iyice hoşuma gidiyor. *

  ayrıca saat meraklıları arasında genel algı olarak, raymond weil yerinde saymaya başlamış bir markayken, frederique constant gelecek vaadeden ve böyle giderse değeri çok daha artacak bir marka. bunun en önemli sebeplerinden biri, kendi saat mekanizmalarını üretme gayretleri. mesela sadece üretilmiş parçaları birleştirenlere etablisseur deniyormuş, fransızların yalancısıyım. buna göre raymond weil bir etablisseur. hatta bir zamanların en başarılı mekanizmalarını üreten longines bile sanırım artık sadece etablisseur.

  he bunun önemini ben pek anlamıyorum ama puanlarımız frederique constant'a gidiyor. bravo. üstelik fiyatları benzerlerine göre dikkat çekici şekilde iyi.
 • orta sınıf bir araba fiyatına saatleri olan marka.

  180 bin tl değerinde saat
 • fazla bir gecmisi olmayan , buna ragmen cok guzel saat modelleri olan ısvicreli saat firmasi. miyota veya eta yerine kendi in-house'larini kullanmalari da baska bir arti.
 • her saati in-house mekanizmalı değildir. quartz modelleri de vardır. bunun yanında eta ve sellita kullandığı da epey saati vardır. bunlar biraz daha fiyat olarak düşüktür in-house mekanizmalı modellere göre.