• amon amarth’ın aşmış, yarmış bateristidir . atakları ve çalış tarzıyla insanı kendinden geçiren, hele bi konserlerinde johan'ın sozlere erken girmesiyle olusan karışıklığa adeta "tamam devam et takma kafana burdayım ben" dercesine anında son veren, ve bu hareketiyle kendine hayran bırakan müzisyendir.
  • iki tane ayrı davulcu fredrik andersson vardır.
    biri eski marduk davulcusudur.
    bir tanesi de amon amarth, a canorous quintet ve this ending davulcusu güzide abimizdir. hastasıyım ben tarzının.

bu iki kişi farklı insanlardır, karıştırmayalım.
  • amon amarth'in resmi sitesinde duyurduguna gore maalesef gruptan ayrilmistir.

a message from amon amarth
  • suan için artık amon amarthın davulcusu olan şahıs.
  • ayrıca yeni yetme isveç menşeeli melodik death metal gruplarından this ending'de davulları üstlenen canavar..üstlendi mi üstüne çıka çıka mı çaldı muamma fekat ortalığı resmen duman etmiş albümde...

çalsın sabaha kadar dinleyeyim denilecek cinsten bir davulcu,anasını sikiyor davulların..iyi de ediyor...
  • "kariyerini ilerletme" ve "hayatına daha fazla özen gösterme" gerekçeleriyle marduk grubundan ayrılan bateristi.
  • isvecli black metal grubu marduk`un bateristi. super hiza ve kondisyona sahiptir
  • gruptan ayrılmak zorunda bırakıldığını açıklamıştır. ayrıntılarını söylemese de çeşitli fikir ayrılıkları ve soğukluk girmiş araya. ayrılmadan önce de kendisine diğer grup üyelerinden daha az pay teklif edilmiş. bu da zaten direk bir grup üyesine git demektir.

kişisel fikrim kendisinin iyi ama çok düz bir davulcu olduğudur. yıllarca amon amarth şarkılarının davul ritmleri hep tek düze gitti. usta davulculuk şarkıyı eklenilen süslemelerle belli olur. ben fredrik'ten pek göremedim bunu. davulcu, şarkıya doğru yerde, doğru aksak ritmler ekleyebiliyorsa fark yaratır. normal davul ritmlerini hızlı çalmak sıkı çalışmayla çoğu kişinin yapabileceği bir şey zaten.

jocke wallgren de çok büyük bir fark yaratmadı ama süslemeleri bir parça daha iyi.
  • amon amarth'tan ayrıldıktan sonra yeri doldurulamamış muhteşem baterist. keşke tekrar gruba katılsa da yeni albümde dinlesek.

(bkz: jocke wallgren)
    (bkz: tobias gustafsson)
hesabın var mı? giriş yap