şükela:  tümü | bugün soru sor
 • olivia wilde, luke evans, armie hammer'ın başrolünde olduğu ben wheatley'in yöneteceği film.

  edit: olivia wilde'ın yerine brie larson gelmiş.
 • red band fragmanı düşen brie larson filmi.

  https://www.youtube.com/watch?v=odd3i0uolqy
 • fragmandan gördüğüm kadarıyla, tıpkı 12 angry man filminde olduğu gibi tek bir mekanda 10-15 kişiyle çekilmiş bir film. mekan, antrepo gibi bir yer. mafya tipli iki grup var ve ortada elde edilmeye çalışılan bir çanta para var. sonradan ne oluyorsa silahla çatışmaya başlıyorlar ve çatışma film boyunca sürüyor. tabi diyaloglar, komiklikler falan da var ama tüm film bir ambarda geçiyor. free fire galiba ingilizce atış serbest anlamına geliyor.
 • ingiliz yönetmen ben wheatley'in 2016 yılı yapımı filmi. film, biri kadın diğerleri erkek bir grup dallamanın silah alışverişi yapacakları terkedilmiş bir depoda geçiyor. paralar alınıp silahlar teslim edilirken daha önce bir bar kavgasında bulunmuş iki hasım serserinin birbirini tanıması neticesinde işin boku çıkacak ve neredeyse bir buçuk saat boyunca çatışma sürecektir. birer tabancalarıyla binlerce mermi kullanan elemanlarıyla fısırıktan bir film. depoda çalan telefondaki ikramiye kazandınız müjdesi woody allen'in radio days filminde telefonla yarışma kazanan hırsızlara bir gönderme gibi olmuş diyor ve film için zaman kaybı değerlendirmesini yapıyorum.
  http://www.imdb.com/…itle/tt4158096/?ref_=nm_knf_t2
 • gün itibarı ile arşivime kattığım film. kadro güzel, en önemlisi de cillian murphy var. beklediğim bir filmdi, olumsuz yorumlar alsa da şans verip izleyeceğim.

  7.2 lik imdb puanı düşüşe uğrayıp 6.9 olmuştur, ayrıca gişede batmıştır. izledikten sonra editleyeceğim.

  edit: bayadır izlememe rağmen yorum yapmayı unutmuşum, beklentimin altında kaldıysa demek ki..
  süresi kısa, konu basit, tek mekan ve ortalama bir çatışma. çerezlik dediğimiz cinsten, izleyenin de izlemeyenin de pişman olmayacağı kesin.
 • armie hammerlı, brie larsonlı, cillian murphyli, sharlto copleyli kadrosuyla otur, izle, eğlen, geç kafasında ortalama bir film. yorgun bir günün ardından fıstığınızı biranızı alıp 1.5 saat dertsiz, tasasız eğlenebilirsiniz.
 • gayet eğlenceli bir film. amaçsızca vakit harcamak isterseniz izlenilebilir. aynı mekanda yaklaşık 10 kişi arasında geçen kim vurduya gidenler restali.
 • tek mekanda geçen filmlere yeni bir soluk.
  karikatürize ve eğlenceli olmuş. ben çok keyif aldım. özellikle (bkz: sharlto copley) yine enteresan bir tiplemesiyle müthişti.
  olmayacak şeyler olsa da; çok keyif aldım. izlendiğinde sizi pişman etmez. bir kaç sahnesi kahkahalık. klişelerden de uzak.
  8/10

  --- spoiler ---

  daha sürpriz bir final beklerdim. giriş ve gelişmeye göre sönük bir final oldu benim açımdan.
  --- spoiler ---
 • az önce izlediğim "zaman kaybı". hemen artı ve eksilerine bakalım.

  artılar:
  + mekan çatışma için çok uygun.
  + "orada olsaydım ne yapardım lan acaba" diye düşündürüyor.

  eksiler:
  - yönetmen, "hazır buraya paintball oynayama geldik, bir tane de film patlatalım da paintball parası çıksın" diyerek yapmış bu filmi. ne senaryo var ne replik var ne bir felsefe var. hiç bir sik yok.
  - hangi tipin öleceğini önceden kestirmek zor olmadı benim nazarımda.
  - gereksiz uzun. hiçbir sik vuramayan gang üyeleri nedense(!) birbirlerinin bacaklarını vurmayı başarıyorlar. herkes sürünüyor. sırf bu sürünme sahneleri filmin 20dk'sını alır.
  - 1 haftada çekilecek bir film. makyaj parasından tasarruf etmek için türlü yollara başvurmuşlar. arka sokaklarda bile daha fazla kan var amk!
  - gevşek ingiliz diyalogları. ölüm kalım mücadelesinde böyle diyaloglar olmaz.

  >>> film arşivlik değil. izlenmeye değmez.
  >>> tam bir d-smart "tv'de ilk kez" filmi.
  >>> illa aynı mekanda geçen film isteyenler the man from earth'ü izleyebilirler.
  >>> 5/10.