şükela:  tümü | bugün
 • cd pack-key, aylık feed istenmeden oynanan beta mmorpglere düşülen bir not. düşük bütçeyle alpha testen başlanıp oyun oturup, yeni patchler geldikçe, asıl gelir kaynaklarının yan ürünlere dayalı bir sömürü sistemi olduğu anlaşılmalıdır.
 • ing. ödeme yapmadan oynanabilen.
 • (bkz: fakir to play)
 • genellikle zaruri olmayan, keyfi, minik ödemeler barındıran isteyenin para vermeden de oynayabildiği oyunlara verilen genel isim.

  yeni örnekleri arasında blizzard'ın dota'sı, valve'ın dota 2'si, tf2'si, petrogylph'in rise of immortals'ı sayılabilir.
 • league of legends bu oyunlar arasında en dürüst olandır. gerçekten parayla hiç bir üstünlüğünüz olmaz. tamamen keyfi para harcama durumu mevcuttur.

  genelde yalan bir ibaredir.
 • ''the story of world's first 1.000.000 $ video game tournament'' 'den de anlaşılacağı üzere bizleri bir kaç yıl öncesine götürüp valve nin geçen sene 3. sünü düzenlediği the international turnuvasının ilkini anlatacak belgesel film. aslına bakarsanız bu sefer salt turnuva anlatan bir videodan çok trailerdan anlayabildiğim kadarıyla ''e-sport'' üzerine bir belgesel olacak gibi duruyor.

  yeni nesil için hala bir muamma olan e-sport için, yahu bu oyuncular nasıl yaşıyor, ne kazanıyor, başka işleri güçleri var mı diyenler için, turnuvadaki heyecanın arka planı için oldukça aydınlatıcı olacağa benziyor.

  oyuncu kadrosunda ''hyhy'' olarak bildiğimiz benedict lim, ''fear'' olarak bildiğimiz clinton loomis ve zıpır çocuğumuz, genç kızların sevgilisi danil ıshutin gözüküyor. nam-ı diğer dendi. bir amerikan, bir rus ve bir uzak doğu ekolünden gelen oyuncu konu alarak dota'nın daha çok tanınması ve profosyonelleşmesini amaçladıklarını öngörebiliriz. mantıklı olanı da yapmışlar bence.

  gün itibariyle offical web sitesinde de görebildiğimiz geri sayıma göre 27 gün kalmış yayınlanmasına. merakla bekliyoruz efendim.

  http://www.freetoplaythemovie.com/
  http://www.imdb.com/…tle/tt3203290/?ref_=ttfc_fc_tt
  https://twitter.com/freetoplaymovie

  alakalı bkz. lar
  (bkz: the international)
  (bkz: the international 2012)
  (bkz: the international 2013)
  (bkz: dota 2)
 • pay to win demek daha doğru

  düzenleme: çok nadir f2p güzel oyunlar olsa bile(para verince oyunun bizi kayırmadığı) oyunların geneli böyledir. bkz. avrupa komisyonu: "f2p sözcüğü oyuncuları kandırıyor!"
 • yayınlanmıştır. steam üzerinden ücretsiz yüklenip izlenebilir. dota 2 üzerinden ilerliyor olsa da, e-sporla belki de dijital oyunlarla ilgilenen herkesin izlemesi gereken filmdir.
  gelecekte e-spor'un büyüyeceğine ve çok daha geniş kitlelere ulaşacağına inanmaktayım. umarım bilinçli bir gelişim olur da oyun şirketlerinin belirlediği rant amaçlı sınırlarda kalmayız.