şükela:  tümü | bugün
  • rock off festivali'ni düzenleyen organizasyon şirketidir. nisan ayında rock off'a him'in geleceği haberi duyulur duyulmaz bilet aldım. kendilerine de bir konu hakkında danıştım, yarım saatte mailime dönüş yaptılar. ortalık karışmadan, erken mail attığım için olduğunu bilsem de takdir ettim.

kısaca özetlemem gerekirse konser him çıkmadan yarım saat önce başlayan ve önceden yağacağına dair uyarılar yapılan yağmur dolayısıyla rezil oldu. 22:30'da çıkması gereken grup ancak 23:00-23:10 civarı sahneye çıkabildi ve 9 şarkı söyleyip 23:40 gibi sahneden inmek zorunda kaldı. ben görmedim ama söylenenelere göre artık sahnenin bir tarafı çökmüş. tur menejeri ile tartışılmış, can güvenliği yokmuş vs. her neyse grup inmekte haklıdır veya değildir konusunu bir kenara bırakalım. yağmur altında bekleyen o kadar insan (hatta sahne önünde bekleyen bazıları gündüz de yağmur yemiş) ne konser öncesinde ne de sonrasında freebird agency'den tek kelime açıklama duymaya nail olamadı. 13 yıl sonra türkiye'ye gelen grubu hiçbir önlem almayan organizasyon şirketi mundar etti. sonraki 2 gün hiç yağmur yağmadı ve festival çok güzelmişçesine lanse edilmekten utanılmadı. him hayranları ise hükümetin afet sonrası yaptığı açıklamalara benzer bir resmi açıklamayı ancak pazartesi günü hak etti: "doğa ana.. takdir-i ilahi.. thor.. odin.." hangisi sana uyarsa seç birini. yersen! freebird agency'nin bir etkinliğine gitmek mi? tekrar düşünün derim ben. umarım him tekrar gelir ve umarım freebird getirmez!
  • 10 ekim 2017 dream theater istanbul konseri'ni organize eden ve 17 aralık 2017 anathema istanbul konseri'ni organize edecek olan iki şirketten biri. diğeri için: (bkz: vera productions)

eğer volkswagen arena'da düzenlenen konserlerin ses sisteminden-düzenlemesinden kendileri sorumluysa, dream theater konserindeki gibi sıçmamalarını temenni ediyorum.

(bkz: #71343689) (bkz: #71343868)