şükela:  tümü | bugün
 • http://freecodecamp.com/ adresinde ikamet eden, kodlama ile ilgili bazı dersleri ücretsiz oalrak sunarak, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için yazılım hazırlayarak bu yeteneklerinizi kullanıp geliştirmenize olanak sağlayan bir internet sitesi.

  800 saatlik eğitimleri, 800 saatlik de yardım programları varmış.
 • web development alanında gelişmek isteyen kişiler için çok iyi kurgulanmış bir site olduğunu düşünüyorum. eğitimlerinin yanında sunulan non-profit projeler sayesinde öğrendiklerinizi de çok güzel bir şekilde pekiştirebiliyorsunuz. internet ile ilgili bir girişimde bulunmak isteyen veya bu alana yönelmek isteyen fakat tecrübesi olmayan kişilere şiddetle tavsiye ediyorum.
 • güzel bir codecademy alternatifi; sıkılmadan, kolayca ilerleyebileceğiniz alıştırmalar mevcut. 'ya ben biraz html,css falan biliyorum da nerede pratik yapacağımı bulamıyorum' diyenler için oldukça faydalı bir site.
 • profilimde çözdüğüm challengelar mevcut. şuan 218'deyim gidiyor bakalım nereye kadar gidecek. sözlükteki arkadaşlarla yardımlaşmak isterim.
 • kodlama öğrenmek ya da temel bilgilerle pratik yapmak isteyenler için çok güzel dizayn edilmiş bir websitesi. 1-2 haftadır içinde çok vakit geçiriyorum. html, css, jquery konusunda iyi ilerledim. şimdi javascript üzerinde çalışıyorum.

  bu arada mesleğiniz bilgi işlem dünyasına uzak olabilir fakat kodlama öğrenmek insana ayrı bir bakış açısı kazandırıyor. aynı matematik gibi, bu ne işime yarayacak diye düşünebilirseniz fakat öğrendikten sonra olaylara, sistemlere farklı bir gözle bakmanıza yardımcı olabilir.
 • çerez gibi full stack developer olmayı öğreten site. örnekleri kediler değil köpekler üzerine yapmaması tek eksiği.
 • benim gibi hevesli ama alt yapısı eksikler için birebir. program içerisinde devam ederken birkaç önceki adımı hatırlatan hamleleri var. bayağı iyi tasarlanmış. sayesinde hoş bir haftasonu geçirdim.

  coming soon dediği de birçok programı mevcut. bu programlar içerisinde veri görselleştirme ve istatistik de var. açıkçası geneli web development üzerine olan bir site olarak görüp bu konularda nasıl olacaklarını merak etmekteyim.

  bir de blogları var. takip ettiğim en iyi bloglardan biri. geçen noel temalı şöyle bir post paylaşmışlar.
 • kodlama ya çok basit bir şey(ilgisi olana) ya da bu insanlar cidden basit bir şekilde anlatıyor. yukarda da belirtildiği gibi çerez gibi. cok zevkli ve takıldığınız bir yerde yardım alabiliyorsunuz. zamanında keşke öğrenseydim diyenler ve hali hazırda öğrenmiş ama pratik yapması gerekenlere tavsiye edilir.
 • iş görüşmelerinde buradan aldığı sertifikaları gösteren redditörler mevcuttur. aynı şeyin türkiyede ne ölçüde karşılandığını merak etmekteyim.

  beta programı artık bitse de react projelerini bitirebilsem nihayet. öğretmeden react projelerine başlamak biraz zorlu.
 • öylesine girmeyin, bir anda kendinizi 20. level'da falan buluyorsunuz. tabii sonrasında öğrendiklerini kullanma kısmı başlıyor ki orada bırakıyorsunuz.

  tanım: en kısa sürede istifa edip yaklaşık 600 saatlik html modülünü bitirmek istediğim şükela site.