• full stack kayınpederdir.
  • sgk, my social group key is my opportunity, dersin, anlamaz, hatta ohh diye mutlu olur.
  • maliye sormadan kendisinin sormasi daha hayirli olan adam. zira maliye bu paranin vergisini vermeni isteyecektir. vergi vermek icin de sirket kurman gerek, sirket kurunca da bagkur yatirman gerek. 30 liraya wordpress site satiyorsan baska tabii, gelmeyecektir maliye.

turkiye'de yasiyorsunuz, hatirlatayim. neyin seklindesiniz, o sigorta yatacak ve siz de bagkurlu olup gun dolduracaksiniz. *
  • cevabı çelişkili bulacağından olumsuz bir intibaya gark olacaktır.
  • evlilik kararı aldığımda freelance olarak çalışıyordum ve yoğun olarak web sitesi işleri ile uğraşıyordum.

o dönem kayınpeder ile tanışıcaz önden kayınvalideye sormuş ne iş yapıyor nereli falan diye kayınvalide rizeli işte site falan yapıyor demiş öyle ayaküstü.

neyse kayınpederle tanıştık falan oturduk öyle muhabbet devam ederken adam patlattı site falan yapıyormuşsun var mı şu an site işi falan dedim olmaz mı işler gayet iyi bu aralar öyle devam ediyoruz üstüne patlattı soruyu kaç blok üstüne yapıyorsunuz? hooop jeton düştü adam bizi müteahhit sanmış :)

çok efsaneydi :)
  • yazıhane nerede diye sorup çay içmek isteyen dayı. genellikle siyaset konuşur.
  • kayinpeder adayi diyelim ki 50 yasinda.

bu adam sgk veya bagkurdan baska ne gordu? super emeklilik gordu ozal zamaninda cukkaladilar paralari. simdi senin adamin karsisina oturup gevsekten 'freelance programmerim ya' desen bu adam 5 kere dusunur. ben dusunurdum. empati kurun kim bilir bundan 20 yil sonra cocuklarimiz buyudugunde biz nelerin gerisinde kalacagiz.
hesabın var mı? giriş yap