şükela:  tümü | bugün
  • vworker 'ı satın almasından sonra dünyanın en büyük free lance sitesi haline gelmiş oluşum.
  • yakın zamanda aynı sektörde faaliyet gösteren rakiplerini satın alarak gün geçtikçe büyümeye devam eden bir platform ((bkz: rentacoder) (bkz: vworker) (bkz: scriptlance)). yakın zamanda websitesi için türkçe lokalizasyon desteği getirdiler bizi sevindirdiler.

bilimum tasarım, psd to html işlerimi buradan yaptırıyorum. 100$ lık bir projeye en az 30 kişi teklif veriyor. pakistanlı ve hintliler oldukça düşük teklifler veriyorlar. doğru adamı bulursanız uzun süreli çalışabileceğiniz güzel oluşum.

alternatifleri için: (bkz: odesk.com) (bkz: guru.com) (bkz: elance.com)
  • rakiplerine gore daha bilinir olsa da tamamen tuzak olan site, eger freelancer olarak calismak istiyosaniz baska yere bakin.
    bana inanmiyosaniz da soyle deniyebilrisiniz olayi:
    giris yapin, proje olusturun, icine anlamsiz seyler yazin, boyle alakasiz. hikaye bile anlatabilirsiniz.
    30 saniye icinde o projeye "oh, i can do it" diye basvuran olmazsa ben de neyim*.
    cidden, sitede insanlar degil web crawlerlar var.

2. olay su: godaddy uzaktan akrabasi; ota boka para istiyo.

kendime not: duzgun ve verimli bir freelanccer sitesi kur ve zengin ol. ozellikle bangladesli, hintli ve bangladesli kardeslerimizi damsiz* alma.
  • biraz önce üye olduğum ve "en son eklenen fırsatlara göz atın" penceresinde "saati 8 dolara benimle muhabbet edecek bayan arıyorum" ilanını gördükten sonra mide bulantısıyla terk ettiğim online iş ve işçi bulma kurumu.
  • (bkz: paradise)
  • bilhassa hintli ve paki kardeşlere ucuza logo, kartvizit cinsi tasarımlar yaptırılabilen ve excel'de çılgın makrolar yazdırılabilen site.
    proje açtığınızda atlayan çok oluyor ama biraz (2-3 saat) bekleyince düzgün fiyatlı ve sağlam referansları insanlara ulaşabilirsiniz.
  • bu siteye yatırdığımız parayı geri çekmenin yolunu bilen suserların beni aydınlatmasını beklediğim hintli yuvası.
  • hem freelancerdan hem de işverenden hayvani komisyonlar alan site.

işin kötüsü pakistan, arabistan gibi ülkelerde paypal da yasak olduğu için anlaştığımız adama doğrudan küçük komisyonlu ödemeler de yapamıyoruz. bu işin alternatifini bilen varsa yeşillendirirse hoş olur.

edit: elance.com işime yaradı. anladığım kadarıyla %8 küsür bir komisyon alıyor sadece işverenden ve freelancerdan almıyor. ayrıca freelancer.com'da aynı işe 5 başvuru almıştım, burada ise 10 dakika içerisinde 10 başvuru oldu ve biriyle anlaşıp ilanı kapattım. devam etsem daha da yükselirdi sayı herhalde. şimdilik sevdim bu siteyi, bir arıza olursa yazarım.
  • hintlilerin canavar gibi iş çıkardığı site.
  • benim 1 ayda yapacağım tasarımı 20 dolara satan site. tabi canavar gibi iş yapar.