şükela:  tümü | bugün
 • "atletik olmak için en verimli yol" sloganıyla hareket eden ve insanı kendi vücut ağırlığıyla disiplinli olarak çalıştırmaya yönelten ağır spor türüdür.
  resmi sayfalarına (freeletics.com) mail adresinizi birakıyorsunuz ve yapmanız gerekenleri size maille bildiriyorlar.
  edit: imla
 • 100 günlük bir süreçteki geçirilen değişimi şuradan izlenebilir, bu yaz yapacak bir şeyler arayanlara iyi bir öneri de olabilir.
 • freeletics için spor türü demek bence abese kaçıyor; açıklıyorum.

  bu durum saatte 10 km hız ile 5 kilometre koşma sporu demeye benziyor, ama böyle bir spor var mı? yok. olsa olsa koşu sporu dersin ki müsabaka sporlarından bahsediyorsak koşunun da dereceleri var, ki freeleticsin herhangi bir müsabakası da yok.

  p90x yada diğer programlar ne kadar spor türüyse freeletics de o kadar spor türüdür.

  peki freeletics nedir?

  günümüzün hızlı dünyasında spora vakti olmayan ( ki en büyük yalan sekse vaktin var da spora yok mu, sadece önceliğin değil ) , tembel, konforuna düşkün, spor salonuna gitmek istemeyen, gitmeye parası olmayan yahut hayatına bir challenge katmak isteyen insanlara yönelik sadece ve sadece bedeninizi kullanarak - bir bara da ihtiyacınız olacak muhakkak- yapabilceğiniz egzersizlerden oluşan bir güç ve kondisyon programı, fitness da dersek ayıp etmiş olmayız.

  ama eğer ki tembelseniz, üşengeçseniz hiç size göre olan bir program değil.

  programın ağırlığı burpee squat şınav mekik barfiks gibi olaylar. bar brothers, street workout from eski sovyet ülkeleri videolarındaki alengirli hareketlerden de değil. bildiğimiz adi dandik squat burpee şınav vs.

  ama tüm mücadeleler zamana karşı veriliyor ve eğer zamana karşı yarışıyorsanız asla şampiyon olamazsınız. bu nedenle de size sürekli gelişme imkanı sunuyor. derecenizi bir kaç saniye olsun geliştirmek çok çok büyük efor istiyor. denedim bir egzersiz programını ve gerçekten eşşekten düşmüş kadar oldum.

  özetle ; no fancy equipments, all u need is a focus..

  tek başına spor yaparken sıkılmayanlar, hoplayıp zıplamayı spor olarak görenler, kalbinin hızlı çarpmasından keyif alanlar, zamana karşı yarışmak için can atanlar için bire bir.

  p90x mi freeletics mi dersen; freeletics. sebebi de basit, arkasında bir felsefesi düşüncesi var. amsalaklara karı kız ortam vaad etmiyor. yoksa hepsi işe yarıyor :)
 • insanın kendisine ızdırap çektirmesinin en etkili yolu.
 • tamamladığım programdır.
  edinmek için siteye girip ücret karşılığı üye olmak gerekiyor ( www.freeletics.com ) ardından her hafta yapacağınız idmanlar, tekrar sayıları ile siteden gösteriliyor. aynı şekilde android ve ios için aplikasyonları da mevcut isterseniz buralardan da idmanlara ulaşabiliyorsunuz. hell week adlandırılan haftalar hariç haftada 4 gün yapıyorsunuz.

  program aletsiz crossfit olarak adlandırılabilir. şekilden öte dayanıklılık ve kuvvet kazanmak için ideal bir program. burpee,şınav,squat,mekik,barfiks üzerine kurulu, eğer programı tamamlarsanız bu hareketlere doyacağınızdan emin olun.

  güzel özelliği barfiks barı haricinde hiç bir alete ihtiyaç duymamak ve zamana karşı yarışıyor olmak.
  şekil değil de kuvvet ve dayanıklılık kazanmak isteyenler için ideal bir program.
 • spor salonlarına tonlarca para döküp, hiç bir sonuç elde edememiş insanların imdadına yetişen, kısa sürede vücudun hatlarını ortaya çıkaran kişisel gelişim sporu.

  eve dambıl aldık kapı çarpmasın diye önüne kondular, spor salonlarına gittik ibnetor arkadaşlar yüzünden spor çıkışı içmeye gittik, crossfit veya p90x gibi sporları denedik dübürümüz yemedi, artık son liman olarak buna sığınacağız anlaşılan.

  bir kaç örnek;

  http://www.youtube.com/watch?v=vgnaqqlrkoe
  http://www.youtube.com/watch?v=xfaqelhk7e0
  http://www.youtube.com/watch?v=cmhlmonlcvo
 • yeni basladigim egzersiz.ilk hafta kolay gibi gorunsede ebemi sikti diyebilirim.ilk hafta bitti ve her yerimde kas agrisi meydana geldi.ama sloganimiz: "bırakmak bir seçenek değil."
 • kurucuları arasında türk bulunan çeşitli spor programları ve spor koçluğu sunan şirket.
 • 3 gün önce başladığım program. uzun süredir spor yapıyorum ama 3x8 tekrarlı ağırlık programlarını uygulamakta çok zorlanıyordum.

  spor salonundaki atlamalı zıplamalı grup derslerine ise bayılıyorum. dolayısıyla aramızda haberdar olmam ile özel bir bağ oluşmuştu programla.

  ki vücut ağırlığıyla belli hareketleri, bell tekrar sayıları ile yapamıyorsanız, ağırlık çalışmak için kendi vücudunuz dumbbell dan daha faydalıdır kanımca.

  programdan ve kendimden ümitliyim. gelişmelerden sözlük ahalisini haberdar edeceğim. programın ortasında bir de 21k koşmak lazım ki beni o güne de hazır edecek bu program.
 • vucut agirligi kullanilarak yapilan, ilk bakista kolay gorunen ama 20 dakika sonra insani allahim cek beni burdan kafasina getiren egzersizler programi. freeletics, tu munchen'in spin-off sirketi imis, programi tasarlayanlar da universitenin spor ve beslenme bolumunden hocalarla beraber gelistirmisler bunu.

  hadi bir deneyeyim, cardio, aletli agirlik bir yere kadar dedim ve ilk gunde belli egzersizleri (burpee, sit up, squat, climber, hh squat, pushup ve crunch) 10'ar tekrar yapabildim. taa ki metis yapayim diyene kadar. tamamlayamadim ve bildigin matin ustunde serili kaldim. ara vermeden bu denli yuksek tempo egzersiz icin henuz bunyem hazir degilmis. "no pain no gain" olayinin hakkini veren bir egzersiz serisiyle karsi karsiyayim.

  vucudun zamanla alisacagi bir program olmasindan mutevellit, bir iki hafta sadece egzsersizlerde tekrar arttirarak devam edecegim, bakalim onceden belirlenmis programlara gecis yapabilecek miyim.

  su basarisizliga ragmen onerir miyim? evet kesinlikle deneyin.