şükela:  tümü | bugün
  • freeletics'in yeni uygulamasi.
    incelemek icin: https://www.freeletics.com/en/gym
    (bkz: freeletics)
  • önce bir aylık memnun kalınca 3 aylık paket satın aldım.

neden satın aldım: 4 yıldır spor salonuna gidiyorum. düzenli sayılabilecek sıklıkta gidiyorum. gözle görülür bir ilerleme de sağladım ancak aynı antremanları tekrar etmekten bıktım. motivasyonum düştü ve freeletics olayına girmek istedim, sırf yaptığım iş biraz renklensin diye. salon üyeliğim devam ettiği için gym versiyonunu indirdim ve satın aldım.

beğendim: 2 aydır kullanıyorum. ciddi anlamda kas kütlesini artırdı. antrenman sürem kısaldı. zamanı az olanlar ciddi bir avantaj. genellikle bir bar birkaç ağırlık ve bir sehpa ile yapılabilen hareketlerden oluşuyor. yani aletlerin önünde sıra beklemiyorsunuz. tüm vucüt çalışıyor. hızlı yağ yakımı da sağlıyor. motive ediyor, spor performansınızı artırıyor, kendinizi zorlamanızı sağlıyor.

beğenmedim: aynı hareketlerin çok fazla tekrarı var. 4 günlük bir program genellikle squad ve göğüs üzerine kurulu. yani squad günü - göğüs günü - squad günü - göğüs+omuz günü neredeyse haftada 2 gün squad a bağlamış programı. evet squad güzel pek çok kası çalıştırıyor ama 2 günde bir diz kapaklarıma binen yük zaten sakat olan dizimi zorluyor. örneğin squad+lunge günü var ki lunge bana yasak olan bir hareket. programın en büyük eksisi de bu zaten. sakatlık durumunuza göre program kendini modifiye etmiyor. ama yine de her antrenman sonunda senden feedback istiyor. ben de lunge için her seferinde "çok zor" diyorum. şimdilerde daha az lunge oluyor programda ama yine de sen sakatsın sana lunge vermiyorum onun yerine şunu yap gibi bir durum söz konusu değil.

yeniden alır mıyım: evet alıcam çünkü 20 + 20 dakikalık bir antrenman süresi ile kas yapmamı sağladı. benim için en kritik ölçüt olan zaman problemimi çözdü. muhtemelen program akışından sıkılana kadar kullanmaya devam ederim.

programda ilerledikçe update ederim. sorunuz olursa mesaj atabilirsiniz. sporcular candır.