şükela:  tümü | bugün soru sor
  • youtube, google,facebook ve benzeri yerlerde izleyip hoşunuza giden videoyu, .mpeg, .avi, .mkv, .mp3(sadece sesi), .wmv gibi windows standardı ve istediğiniz kalitede( 720p, 1080p vs..) bilgisayarınıza indirmenizi sağlayan video çeviricisi. ha unutmadan beleş.

kullanımı oldukça basittir. url adresini kopyaladıktan sonra programdaki "paste url" butonuna tıklamanız yeterli. daha ne kadar basit olsun ki ?

resmi sitesi ve download adresi:

http://www.freemake.com/
  • kullandığım ve birçok açıdan memnun kaldığım video dönüştürücüdür kendileri.

psp'de izlemek istediğim videolar ile denedim. kullanımı gayet kolay, bir çok formatı seçenekler arasından kolayca bulabiliyorsunuz. ayrıca dönüştürmenin ne kadar süreceğini söyler, videoyu kırpmana izin verir, sonucunda ne kadar yer kaplayacağını söyler. "nvidia cuda varmış sende hacı sürücüyü güncelle de ondan da faydalanalım" dedi şukelayı hak etti kerata. (bunu yapan başka ücretsiz programlar da vardır belki ama ilk kez görünce "vay anassını beh!" oldum.)

yalnııııızz. .avi'lerle uğraşmıyor bu arkadaşlar anladığım kadarıyla. adamlara mail attım, bir hafta mı ne sürdü "programınız güncel değil ise güncelleyin, yine de çözülmez ise log gönderin bakalım" cevabını göndermeleri. ne denediysem olmadı, ben de bıraktım kurcalamayı. freeware diye bütün işi feedback'e dayandırıp sonra da feedback'i kaale almamak gibi bir problemleri olduğundan şüpheleniyorum.

avi ile işi olmayanlar için iyi bir program. şimdi ne olmuştur bilmiyorum, bir süredir kullanmıyorum.
  • avi dosyalarını tanımamakta ısrar eden ilginç program..evet bütün codecleri ve microsoft la ilgili bilimum dalgametreyi güncelledim tekrar tekrar kurdum.sonuç: okumuyor..mp4 ve diğer uzantılarda problem yok

ek: 2.1.3 sürümüde az önce denendi ve hala avileri açmıyor..niye varsın sen o zaman..?
  • mpg uzantılı dosyadan kaynaklı kendi çevirdiği avi dosyasını dahi okuyamayan ilginç program..tamam başka avi dosyalarını codec kaynaklı belki seçiyorsun ama peki ya kendin çevirdiğin dosyaları niye göremiyorsun..ne acayip program
  • kaliteli ve ücretsiz bir video/ses dönüştürücü programıdır. ortalıkta dolaşan birçok ücretli video dönüştürücü programlarından daha iyidir.
  • ücretsiz bir uygulama için fazla kaliteli. hazır profilleri ile ayarlarla uyraşmadan iphone, ipod, android vs için direk format değişimi yapabiliyorsunuz. avi dosyalarının bir çoğunda problem çıkartmasına rağmen dosya uzantısı mp4 olarak değiştirildiğinde (rename) sorun ortadan kalkıyor.

edit: freemake 2.1.5.3 versiyonu için
  • oldukça hızlı ve kullanımı çok kolay. hem harddiskinizdeki hem de internetteki * videoları indirip, birçok yaygın formata çevirebiliyorsunuz.

ücretsiz olması da cabası.
  • 2.3.0 sürümü ile hatalarını düzeltmiş, hızlanmış ,kısacası kendini aşmış freeware program. benim gibi ipod touch kullanıcıları için bulunmaz nimetdir. birçok program denedim, kesinlikle en kaliteleli çözüm budur.
  • aynen ücretsiz olan paşalar gibi format factory varken yanından geçilmesi dahi gereksiz olan başka bir program. akıl var izan var hani...

avi sorununa hiç değinmedim bak. (bkz: bsg)
  • video birleştirme, kesme gibi hızlı ve basit özellikleriyle beni sevindiren; video dönüştürme işlemlerinde şu ana kadar sorun yaşamadığım, internet videolarını her bir dosya çeşidine beleş çeviren başarılı uygulamadır.