• tasarımcı olarak yer almak isteyenler için şartları şöyle;

- tasarlayacağınız konuyu onlar veriyor.

- ayda en az 40 kare tasarlamanızı istiyorlar.

- çalışmanızın kalitesine göre her kare için 10 euro ile 18 euro arası değişen bir fiyatlandırması var. yani shutterstock gibi indirme başına biriken ödeme yerine tek seferde sizden çalışmanızı satın alıyorlar.

- tasarımınız premium kullanıcılar için yayınlanırsa ilk 30 gün içinde her 200 indirme için fazladan 2 euro ödüyorlar. free kullanıcılar için yayınlanırsa ilk 30 gün boyunca her 1000 indirme için fazladan 2 euro ödüyorlar.

- ödemeler her ay otomatik olarak paypal ya da payoneer ile yapılıyor.
  • biraz dolaşıp bazı şeylerine aşina olduğunuzda etrafınızdaki birçok afiş, reklam, bilbord ve totem gibi reklam elemanlarında freepik görsellerini keşfedebilirsiniz. bir tür lanet gibi "ben bunu biliyorum. freepik'ten çakmışlar" diyorsunuz.
  • merhaba arkadaşlar, envato elements başlığında 2 yıl boyunca envato elements içeriklerini ücretsiz olarak gönderdim. üyeliğim bitmişti yenilemeyi düşünmüyordum ama ne yazık ki mecbur yeniledik.
    bu sefer sadece envato elements değil, freepik , pngtree , story blocks , placeit , motion array , renderforest , uplabs , monsterone sitelerinde
    sizlere yardımcı olacağım.
    bir tek içerik isteyen veya kar amacı gütmeyen kurumlar için "yeniden" ücretsiz olarak içerik göndermeye devam edeceğim.
    fazla içerik isteyecek arkadaşlar için de açıkçası fazla bir şey istemiyorum. amazon üzerinden bir istek listesi oluşturdum, dileyen buradan bir şey alabilir veya ahbapa bağış, en olmadı sokak hayvanlarına mama verenler de kabulüm. daha fazla bilgi ve iletişim için mesaj atabilirsiniz.

işlemin nasıl ilerlediğini söyleyeyim.
    siz linki iletirsiniz, ben size yandex üzerinden link atarım. link 24 saat sonra silinir.
  • contributor olarak üye olmayı düşünüyorsanız iki kere düşünün.
    1- komisyonları çok düşük, satış başına 0.11 cent veriyor. fakat satış oranları çok yüksek. 8-10 dosyayla günde 50-60 satış görmek, ayda 100 dolarlar falan kazanmak mümkün.
    2- dosyalar 10'ar adet yüklenebiliyor, red oranı çok yüksek. yüklediğiniz 30 dosyanın 28 tanesinin saçma gerekçelerle reddedildiğini görebilirsiniz. bu sorunu yazışarak çözmek falan da mümkün değil.
    3- hesabınızı kapatmak isterseniz dosyalar 1 sene daha satılmaya devam ediyor ve size komisyon vermiyorlar! sözleşmeyi dikkatli okuyun.
    4- dosyanızı silmek istiyorsanız en az 1 sene önce yüklenmiş olması gerektiği şartı karşınıza çıkıyor.

muhtemelen havuz sistemiyle falan yeni contributorlara yüksek satış gösterip gazlıyorlar. fakat elinizi verdiğinizde kolunuzu kaptırıyorsunuz.
  • türkiye gibi bir yerde yaptığın tasarım 5 para etmez. çünkü yıkık oğlu yıkığın biri çıkıp “bunu ben dayımın oğluna 5 tl ye yaptırıyorum” der. sende özene bezene çizdiğin o tasarımı, yarattığın o çizimleri grafikleri tek tuşla silmek istersin.

işte bu durumda freepik gibi bir mucize imdadınıza yetişmektedir.

ilgili firma senden sevgililer günü için sosyal medya tasarımı istemektedir. oturup aptal gibi path ile kalp, çiçek, böcek çizeceğine girersin abicim siteye, zibilyon tane çizilmiş vektör, çekilmiş stok fotoğraf var. farklı farklı kombinler ile, manipülasyonlar ile düzenlersin, sunarsın.

kazanacağın para yine aynı. köylü müşteri kalkıpta “hooop kardeşim bu kalbi sen mi çizdin?” diyemez çünkü sen biliyorsun ki harcadığın zaman kazandığın paraya değmemektedir. öyle göte böyle yarrak dersin ve tebrikler artık sen de uygulamacı bir grafikersin.

özet: bir grafiker için altın madenidir. devlet inşallah farketmez de vergi koymaz.
  • https://t.me/freepik_all_premium telegram kanalına üye olup her gün açılan başlıklarda iki premium çalışma talep edebiliyorsunuz. ertesi gün google drive üzerinden paylaşım yapılıyor. acil olmayan işlerinizde işinize yarayabilir.

grafiker olmayan beni bile neredeyse premium üye olmaya ikna edecek site. çok güzel çalışmalar var gerçekten.
  • ücretsiz vektör, fotoğraf, ikon neyim bulabileceğiniz site.
  • 14 euro'ya 1 aylık abonelik aldım. illüstrasyonları alternatiflere göre çok uygun. resimlerin lisanslı olması benim için çok önemli. hem yasal oluyor hem de kul hakkı kalmıyor.
  • ücretsiz içeriklere eskiden üye olarak sınırsız erişebiliyorduk. sonra bir kısıtlama getirdiler. bir süredir de bu kısıtlamayı iyice günlük 10 içeriğe çekerek üzmüştür.
  • vektör ve foto konusunda cennet.
hesabın var mı? giriş yap