şükela:  tümü | bugün
  • ülkemizde sıkça görülen kadın şoför alışkanlığı... gerçi dünya istatistikleri de bu yönde...

bu kadar mı zor gazla freni birbirinden ayırmak ?

eminim birazdan altta bonus toplamak isteyen meriçler ve kezbanlar doluşacak, " erkekler yapmıyor mu " diyecek ama yok arkadaş, türkiyedeki " fren yerine gaza bastı " haberlerinin %99'ı kadın...

fren yerine gaza basmak tam bir " kadın şoför " davranışıdır...

şurada bolca örnekleri mevcut...
  • kadınların ne kadar dikkatsiz ve umursuz olduğunu gösteren durum.
  • saçma sapan konuşmayın lütfen. kim yapıyor bunun istatistiğini?
  • " belki düşer " umuduyla kahpe evlatlarının meriçlikte geç kalmadığı başlık...

ben sikim salatalık demeden tuzluğu ile buraya koşmuş...

(bkz: nah düşer)

ettiğin küfürde dahi kadınlara hakaret var soysuz köpek...
  • dürtüsel bir durum mu nedir? tesadüf desen bununla açıklanamaz bu durum. sebebini merak etmekle birlikte başıma gelmemesi dileğim. (henüz araç kullanmayan biri olarak) sanırım acemi kadın şoförlerin panik anında sıklıkla yaptığı hata.

ekleme: bir şeye de muhalefet olmayın aman... erkekler de yapıyordur elbet bu hatayı. fakat onlar daha soğuk kanlılar olaylar esnasında. panik zamanı beyinleriyle irtibat halindeler genelde. kadınlar panik halinde her şeyi unutma eğilimindeler. tüm bildiklerini hem de en azından sakinleşene kadar. fakat sakinleşene kadar yapılan hatalar geri dönülmez hatalar olabiliyor maalesef.
    benim de yaşadığım durumlardandır. eksik olduğum, panik yaşadığım bazı konular vardır.

kimseyi genelleme derdim yok. panik anı değişik bir an. erkekler panik canlılar değiller bu konuda ayrıldığımızı da kabul edin lütfen.
    ayrıca sıklıkla yaptığı hatalardan demişim. erkeklerin de başka hataları vardır sıklıkla yaptığı elbet. her konuyu da savaş haline dönüştürmeyelim rica ediciiimmm.
  • haber olanların kadın olmasıyla alakalı bir durum. bu da derin kadın düşmanlığı derken olaylar olaylar.

şimdi mesela “kadın şoför” diye google’lasan dünya haber çıkar, “erkek şoför” diye arasan bi bok çıkmaz. o zaman “erkek şoför kaza yapmaz” mı diyecen? bence sen bu akılla dersin onu. naş istatistik araştırmaya, naş.
  • bir keresinde yaşadığım durum.
    üstüne bir de camı açıp "kusura bakma fren yerine gaza bastım" diye kibarlık yapmıştır.
  • kadınların alttan almadığının, yangına körükle gittiğinin kanıtıdır.
  • bunların büyük bir kısmı hep topuklu ayakkabı.
  • istatistiki olarak makas atarken takla attı, duraktaki yolcuları biçti, sarı damperli terörü gibi başlıklara konu olmaktansa fren yerine gaza basıp tamponu düzeltmeyi tercih ederim.
    özellikle türkiye’de şoförlerin çoğunluğu erkekken, her türlü dehşet kazanın altından erkek çıkarken kadınlara hala fütursuzca saldıranları anlamak mümkün değil.
    kadınların trafik kurallarına daha sıkı uyduğu tespit edilmiş bir durum.
    - siz saygısız ve herkesi tehlikeye atacak şekilde araç kullanıyorsanız bu bizim suçumuz değil.
    - “aha karı” diye kadın şoförün arkasına yapışma, yolunu kesme, türlü çeşit tacizi yapma hakkını kendinizde görüyorsanız bu bizim suçumuz değil.
    - “sen kullanma ben götürürüm seni” diyip ortak arabayı paylaşmıyorsanız; karınızı, kızınızı, sevgilinizi her fırsatta direksiyon başına oturmaktan alıkoyuyorsanız bu bizim suçumuz değil.
    - sizin kafa cinsiyetçi ve kadını ikinci sınıf gören şekilde bağlandıysa bu kısmen bizim suçumuz olabilir ama kafanıza vura vura o bağlantıları düzelteceğiz, merak etmeyin.

umarım fren yerine gaza basan kadınları acımasızca eleştirenler en az bir kere bu eylemi gerçekleştirerek babalarından çaldıkları arabanın tamponunu düzlerler de karma yerini bulur.