• zamanın nasıl geçtiğini anlamadığımız, su gibi akıcı ve eğlenceli film. ben iddiasız insanları ve filmleri seviyorum. herşeyin naif ve insancıl olanı makbul. bu film de böyle.
  • bu yıl izlediğim en bomba filmler arasındadır.
    it crowd'ı izleme sebebim chris o'dowd müthiş oynamış.
    anna faris'in varlığı ise resmen sürpriz oldu. müthiş sevimli bir hatun yav.

imdb'de filmle ilgili özellikle dikkatimi çeken tırı vırı* bir bilgi var:
    üç kafadar filmin başlarında sinemadan çıktıklarında arkalarında üç filmin afişi görünüyor.

bunlar sırasıyla: "watch the skies", "paradox" ve "a boy's life".

özellikleri ise "watch the skies" bir bilimkurgu klasiği olan "close encounters of the third kind" için,
    "paradox", "back to the future part ii" için
    ve "a boy's life" ise "e.t. the extra-terrestrial" için ilk düşünülen isimlermiş. sonradan bu filmlerin adları bugün bildiğimiz halleri ile değiştirilmiş.
  • kaliteli filmlerin yığınla olduğu bir dönemdeyiz evet. ama yine de iddialı bir şekilde son zamanlarda izlediğim en iyi film diyorum. zaman yolculuğu gibi üzerine çok şey yazılıp çizilen bir konu hakkında hala ilgi çeken senaryolar üretilebilir miymiş. şükür ki evet. ingiliz sinema anlayışının artık yürek bayan hollywood klişelerinden oldukça uzak olması da insana yeni bir şeyler izlediği hissini veriyor. onlarca filme harika göndermelerle dolu olması daha afişinden kendini belli ediyor. 80 dakikalık bir eğlence kütlesi. ısrarla isteyiniz...

http://1.bp.blogspot.com/…-time-travel-original.jpg
    http://www.coverwhiz.com/…o-the-future-part-iii.jpg
  • --- spoiler ---

- in the future it is all americans !!!

--- spoiler ---
  • --- zamandaki bir çatlak kadar spoiler ---

o çocukluk yıllarımızda back to the future izlerken duyduğumuz heyecanı duydum bu filmi izlerken. hatta filmin sonunda gene bizimkilerin bir yerlerden gittik mi diye çıkacaklarını biliyordum. çıktıklarını görünce de berhudar oldum. devamı gelecek gibi gözüküyor zaten.

bunun dışında bir film science fiction ile komediyi ancak bu kadar güzel harmanlar. karakterlerin zaman atlamalarına ve bulundukları yeni mekana verdikleri tepkiler çok doğal. işte bu diyorsunuz. mesela bardaki ölüleri görsem zamanda atlayıp mnski bu ne lan deyip tuvalete geri kaçardım, ya da kendimle karşılaşmamak için o merdiven altına saklanırdım.

--- zamandaki bir çatlak kadar spoiler ---

efendim ilk boş zamanınızı dolduracak şey olarak bir köşeye not edin bu filmi, pişman olmazsınız. bana göre imdb puanı düşük bile, çok daha fazlasını hak ediyor çünkü.
  • tam olarak bağımsız bir dr who hikayesi gibi duran süper eğlenceli bilimkurgu filmi.
  • by nerds, for nerds.

zaman yolculuğu filmi denince öyle über efektli, aşmış bir film beklenmesin, gayet tv filmi zaten format. ama film baya eğlenceli, zaman yolculuğu filmlerinin en eğlendiren yönü farklı zaman dilimlerine gidip paradoks yaratmamaya kasma-mevzuyu çözme hadiselerini ilaç niyetine damardan veriyor film, karakterlerin de bu tema'ya tepkileri olsun muhabbetleri olsun gayet yarıcı. the it crowd'dan bildiğimiz chris o'dowd ekibin geri kalanı gibi ziyadesiyle iyi, anna faris de aynı oranda güzel. neticede filmin esas karakterleri gibi zaman yolculuğu teması meraklılarını çok eğlendirecek güzel bi film kendi çapında.
  • iddasız, neşeli, samimi ve naif bir film.

--- spoiler ---

o diilde kağıtta ne yazıyodu la?

--- spoiler ---
  • - toby! bekle korkma benim!

iptal...
  • 2009 da, düşük bütçeyle çekilmiş en iyi filmler sıralamasında baş tacı edilecek filmdir. ayrıca total eclipse of the heart şarkısıyla 80'lere göz kırpan filmdir..
hesabın var mı? giriş yap