aynı isimde "freud" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
473 entry daha
 • içinde gerçek isimlerin bulunduğu, ancak freud'un gençliğinde viyana'da olduğu dönemde geçen kurgu bir polisiye hikaye. ben sevdim. bir polisiye hayranı olarak farklı ve güzel bir hikaye olmuş.

  içinde freud'un hayatı boyunca ele aldığı önemli konular var ama bunları hem iyi yedirememişler hem de hikaye akışı alt metnin aşırı önüne geçmiş. tek problemi bu sanırım. her bölümün adına da yansıyan konular hakkında daha detaylı bilgiler ve gelişmeler izleyebilirdik.
 • hayalkırıklığıdır! tamamen pazarlama üçkağıdı ile, klişelerle dolu gerilim filmini vitrine freud’u koyarak satmaya çabasıdır! bizim gibi, psikanalizi ilk ağızdan dinleme beklentisiyle biyografik öykü izleyeceğini sanarak tv’ye kilitlenen safları düşününce sattılar da!
  tamam kurgu, hikaye, senaryo anladık da bu kadar da saçmalanmaz ki! yönetmen bildiği tüm psişik, fetiş, şizofreni, travmatik, yamyamlık hatta kurt insan/kadın fantezilerini bir dizide harmanlamış! bir dünya paranormal olaylar, olayın merkezinde gotik bir çift, doğa üstü güçleri olan bir kadın...
  freud da ordan oraya itilip kakılan ezik bir yan rol!
  güya her bir bölüm ayrı bir olgu, her bir karakter bir tanı metaforu!
  geçiniz efendim. zorlamayınız. bildiğin şeytan/kurt adam/drakula karışımı bir korku filmi! freud’u çıkar, atıyorum dr. stain diye bir karakter koy. hiç bir şey değişmez, izleyici popülasyonundan başka! freud’un adı olmasa ne işim var ulan benim böyle dandik ağza tükürmeli, surata kan sıvamalı filmlerle! yazıklar olsun harcadığım onca zamana!
 • bir otobiyografi değildir.
  ikincisi amerikan yapımı değildir. üçüncüsü 8. bölümde nişanlısının kim bu fleur diye yüzünü tırmalamasını bekledim.
  sonra bunun türk dizisi olmadığını ve nişanlısının türk kızı olmadığını hatırladım. izlemeye devam ettim ve bitti.
 • cast harikasi kaliteli dizidir.

  ne sandiniz ,freud denilince ilim,bilim, psikanaliz mi goreceksiniz sandiniz veya freud denilen bir doktorun hayatinda boyle, cinli, kanli,medyumlu olaylar olamayacagini mi sandiniz..

  boyle absurd olaylar da yasamistir, bilim de yapmistir.cinsel hayati da vardir, kacikliklari da vardir.

  tavsiye ederim, kaliteli dizidir, heyecan ,macera, gerilim ust duzeydir.ozellikle cast konusunda fevkaladedir.
 • izlenmesi gereksiz olan dizidir. gerçek diyorum. ne yazık ki bunu izlerken değil bitince anlıyorsunuz. gerilim dozu yüksek, gizemli, az biraz da mistik bir hikaye olsun istemişler. bilim soslu olsun diye de freud'u konduruvermişler yazık. ortaya darmadağınık bi hikaye çıkmış. hele dizinin adına ve açıklamasına bakıp da psikiyatri-psikoloji ile alakalı bir dizi izleyeceğini düşünenler hiç umutlanmasın.
 • ilk 4 bölümü üst üste izleyerek adım attığım dizi olmuştur. bence şimdilik güzel. penny dreadful ve ruh avcısı dizilerinde ki tadı yakaladığımı söyleyebilirim. özellikle psikolojik, gerilim öğeleri bulunan dönem dizilerini çok severim. avusturya-macaristan imparatorluğunda geçen bir hikayeyi izlemek hoşuma gitti açıkçası.

  burda çok yerden yere vurulmuş fakat çoğu kişinin eleştirisi; "freud ile alakası yok, yapacağınız filme sokayım." tadında eleştiriler. bu düşünce çok saçma çünkü sonuçta bir dizi, kendi kurgusu mevcut. biyografi değil de yazanın çizenin yarattığı bir karakter ve o dünyada geçen hikaye olarak bakmak lazım.

  gizemi bol, gerilimi bol olan, biraz psikolojik biraz medyumculuk üzerine bir dizi. benim gibi gerilim, korku, cinayet, dedektiflik vs. seviyorsanız izleyin. eleştirilere de çok kulak asmayın.
 • bok gibi dizidir hakkında olumlu şeyler söylenen entrylere itibar etmeyiniz.

  tanım: sanat yapalım derken oldukça soyut ve bombok olmuş dizi
 • "büyük beklentilerden büyük hayal kırıklıkları doğar" tezini doğrulayan bir dizi.

  bu karantina şartlarında zaman geçirmek için izlenilebilir veya başka bir işle meşgulken göz ucuyla takip edilebilir. büyütmeye veya yerin dibine sokmaya gerek yok gibi geliyor (sonuçta yıllardır beklenilen bir otobiyografik yapım değil).