şükela:  tümü | bugün
  • sesli güldüm. teorik safsatalarına girmeyeceğim.sadece, şayet freud olmasaydı jung ismini şu an kimse bilmezdi muhtemelen. başka sözüm yok.
  • freud hakkında yeterli bilgisi olmayan yazar beyanı.
  • (bkz: psikanaliz)
  • katildigim onerme
  • katılmadığım önermedir.
    sigmund freud psikanalizin kurucusu ve birçok ekolün esin kaynağıdır.
    şu an benim de benimsediğim bilişsel davranışçı terapinin geliştirilmesini sağlamıştır.
  • sen yıllarca araştırma yap, yüzlerce çalışmaya imza at, psikanalitiğin kurucu ol, dünyaca ünlü nörolog ol, veledin biri kalkıp sana bitcoin muamelesi yapsın. (bkz: ah ulan on sene daha yaşasaydı)
  • çığır açmıştır, psikoloji biliminin öncüsü olmuştur ancak artık tozlu raflardadır. ondan daha iyi teorist ve bilim insanı vardır. freud şişirilmiş balon değildir ama hala freudun dediklerinin geçerli olduğunu sanmak bilimi 1980'lerden takip etmek demektir :(
  • psikolojide freud, sosyolojide marx ve ibni haldun, felsefede sokrates okunup anlaşılmadan bu ilimlere vakıf olmak zordur. bu insanlar bu ilimlerin yapı taşı olarak gözükmektedir. ayrıca;

psikolojide: william james,piaget,erikson,skinner,carl rogers,bandura vs...

sosyolojider:weber,durkheim,spencer,comte vs...

felsefede : konfüçyüs,planton,aristo,bacon,sartre,hegel,kant vs...
    incelemeden bu insanları iki-üç teorisi gereği yargılamamalısınız.
  • 1 paragraf okuyup, 1 cümleyle başlık açan yazar beyanı. kime göre neye göre balon? anlat bilelim. analizlerine karşı olarak, yerine ne koyabiliyorsun ?
  • freud mezarında ters dönmüştür. ben gerizekalıyım tipi bir başlık bu kadar aptalca görünmezdi.